21 Şubat 2020 Cuma
Saygı, sevgi ve hürmeti her zaman göstermeliyiz

Saygı, sevgi ve hürmeti her zaman göstermeliyiz

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Öğretmenlerin kutsal ve meşakkatli bir mesleğin saygın neferleri olduğunu belirterek,” Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bir nakkaş titizliğiyle geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tiryakioğlu, genç nesilleri büyük bir sevgi, saygı ve özveriyle yarınların güçlü Türkiye’sine hazırlayan ve bu uğurda hiçbir zorluktan kaçınmayan öğretmenlerin ülkelerin gelecekteki yol haritalarını çizen toplum mühendisleri olduğunu ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihinin, 1981 yılından bu yana “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını anımsatan Tiryakioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“İstikbalimizin yegâne temsilcileri çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kutsal olduğu kadar mesuliyeti ağır ve meşakkatli bir görevi icra etmekte. Körpe dimağlarımızı aydınlık ve müreffeh yarınlara hazırlamak için adeta bir nakkaş titizliğiyle çalışan vefakâr öğretmenlerimiz bu nedenle her dönem eli öpülesi saygın bir mesleğin saygın birer neferleri olmuşlardır. İnsanı işlemeyi kendine en büyük görev bilen ve bir insanı yetiştirmeyi dünyanın en büyük zenginliği olarak gören öğretmenlerimize gerekli saygı, sevgi ve hürmeti her zaman göstermeliyiz. Zira, öğretmenlerine gerekli ihtimamı ve ahde vefayı sunmayan milletlerin yarınları hep karanlık kalacaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te bu bağlamda, ’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle bu kutsal mesleğin temsilcilerine verdiği önemi ortaya koymuştur. Bu vesileyle genç nesillerimizi milli ve manevi değerlerine saygılı, çağın tüm gereksinimlere uygun bilgi, beceri ve kapasitesiyle donatıp yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet anıyorum.”

23.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz