16 Haziran 2019 Pazar
Seçkin kolejinde minikler aşure yaptı

Seçkin kolejinde minikler aşure yaptı

Seçkin Kolejinde Aşure gününde aşure geleneğini çocuklara benimsetmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla minikler “Aşure Tenceresi Kaynıyor” adlı drama oyununu sergilediler.

Çocukların her biri aşurenin içine konulan malzemeleri fon kartonunun üzerine resimlerini yapıştırıp boyunlarına asarak aşure yapımını dramatize ettiler. Minik öğrenciler böylece hem Muharrem ayını hem de aşure geleneğini yaparak yaşayarak öğrendiler.

Seçkin Koleji ilkokul ve Ortaokul Müdürü Eyüp Yılmaz, anasınıfı öğrencileriyle gerçekleştirdikleri etkinliğin amacının,aşure geleneğini yaşatmak ve minik öğrencilere de bu geleneği öğreterek sevdirmek olduğunu ifade etti.

Yılmaz, "Okul öncesi eğitim'den başlayarak çocuklarımıza öz değerlerimizi aktarmayı hedefliyoruz. Aşure deyip geçmemek lazım. Milli ve manevi değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması, içinde birlik-beraberlik, paylaşma, katkıda bulunma ve daha birçok öğreti saklı. Bu değerlerin kazanımı noktasında, etkinliğimizin çocuklarımıza katkıda bulunacağını hedeflemekteyiz” dedi.

10.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz