22 Temmuz 2019 Pazartesi
Sınav kaygısını azaltmak adına YKS sınavı düzenlendi

Sınav kaygısını azaltmak adına YKS sınavı düzenlendi

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ve milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği üniversiteye geçiş sınavı YKS öncesi, öğrencilerin heyecanlarını yenmeleri amacıyla, hafta sonu Gaziantep'te bir devlet okulu, gerçeği aratmayan sınav tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta, sınavın bütün kuralları eksiksiz uygulandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en son açıkladığı nitelikli okullar arasında da yer alan Gülşen Batar Anadolu Lisesi, öğrencilerini sınava hazır hale getirmek amacıyla, 12.sınıf öğrencilerine yönelik YKS sınavı düzenledi. ÖSYM'nin tüm kuralları eksiksiz uygulanırken, sınav öncesi, tıpkı gerçek sınavda olduğu gibi, öğrenciler polis eşliğinde, okuldan sınıfa tek tek üzerleri aranarak alındı. Öğrencilere poşet içerisinde, kalem, silgi, mendil, kalemtraş ve mendil verildi. Su şişesinin ambalajı sökülürken, salona alınması yasak olan eşyalar da, emanete alındı. Sınıf içerisinde, sınav kitapçıkları poşet içerisinde teslim edilirken, öğrencilere sınavda uyulması gereken kurallar hatırlatıldı. Sınavda, başlama ve bitiş kurallarına da dikkat edildi. 15 dakika kuralını da hafızada tutmak amacıyla, geç gelen öğrenciler sınava alınmadı.

Okul Müdürü Zekariye Efiloğlu başkanlığındaki 3 idareci ve 20 öğretmenin gönüllü olarak görev yaptığı sınavda, öğrencilerin memnuniyetinin en üst seviyede olduğu gözlendi. Okul yöneticileri, okulun akademik başarısını artırabilmek ve öğrencilerin sınav kaygısı ve motivasyonlarını artırmak adına bu tür uygulamaların devam edeceğini açıkladı.

6.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz