24 Mart 2019 Pazar
Tahmazoğlu, din görevlileri ile bir araya geldi

Tahmazoğlu, din görevlileri ile bir araya geldi

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 'Yerel Buluşmalar' toplantısında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Din Görevlileri ile bir araya geldi.

Belediyecilik anlamında birçok önemli projeye imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, din görevlileri ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Düzenlenen 'Yerel Buluşmalar' toplantısına Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun yanı sıra Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu ve din görevlileri katıldı.

ÖĞRENCİLERE KUDÜS MÜJDESİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Müftülüğü ile birlikte ortak projeler yaptıklarını belirterek, "İmamlarımız, Kuran Kursu hocalarımız ve müezzinlerimiz bir taraftan görevlerini yaparken, bir yandan da ibadet etmiş oluyorlar. Belediyecilikte bu anlamda benzerlik taşıyor. Milletin parasıyla millete hizmet edip onların duasını almak bizler için onur verici bir olay. Belirli zamanlarda Müftümüzle bir araya gelerek devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Aynı zamanda Evlilik Okulu Projemizde Müftülüğümüz ile birlikte çalışıyoruz. İlimizde Uluslararası Anadolu İmam Hatip yapılıyor bizde Şahinbey Belediyesi olarak oraya bir yurt binası yaparak katkı sağlayacağız. Kitap okuma kapsamında müftülüğümüz ile beraber tüm lise ve ortaokul öğrencilerine kitaplar dağıtacağız. Öğrencilerimizi de bu kitaplardan sınava tabi tutarak, Umreye götürüyoruz. Ancak bundan sonraki hedefimizde öğrencilerimizi Kudüs'e götürmekte var. Ayrıca Müftülük ile ilgili önemli çalışmalarda bulunuyoruz. Müftülüğümüz ile yaptığımız istişareler neticesinde eski müftülüğün yerini yıkıp, oranın yerine, kendilerine Yeşil Vadi Bulvarı üzerinde bir yer verdik. O yerin altına iş yeri, üzerine de konut yapılacak. O konutları da din görevlilerimiz lojman olarak kullanacak." dedi.

HALK DİN ADAMLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, din görevlilerinin toplumda ayrı bir yeri olduğunu belirterek, "Hademeyi Hayrat, ecdadımızın cami, hayrat, din ve Kuran hizmetleri yapan kişiler için takdir ettiği isimlendirmedir. Cenab-ı Hak hepimizi bu ismin anlamına layık olarak görevini yapmayı ve sorumluluğunu yerine getirmeyi nasip etsin. Bu millet kendi dinine, diyanetine hizmet edenlere hoca ismini veren bir millet. Tarihten bu yana hocalarımız milletin gönlünü, kalbini, zihnini rahatlatmıştır. Gaziantep sanayi ve endüstri üretimiyle Türkiye'nin hatta Dünya'nın sayılı şehirlerinden biridir. Bu şehrin hocaları da karınca kararınca daha fazla nasıl katkıda bulunuruz anlayışı ile çalışıyorlar" dedi.

ÖRNEK GÖSTERİLECEK BİR BELEDİYE          

Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, 35 yıllık meslek hayatının 30 yılını Gaziantep'te yaptığını belirterek "Gaziantep sadece baklavası, kebabı ve sanayisiyle önderlik yapan bir ilimiz değil, belediyecilikte de Şahinbey Belediyesi'nin bir marka olduğunu ve Türkiye'ye de örnek gösterilmesi gereken bir belediye olduğunu düşünüyorum. Şahinbey Belediyemiz sadece toprakla, taşla, şehrin maddi imarıyla uğraşan bir belediye değil. Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibi toprağın üstünü ve altını da en iyi şekilde kullanabilecek insanı da yetiştirme derdinde olan bir belediye başkanı. Yani sosyal, kültürel faaliyetler konusunda da örnek alınacak bir belediyedir. Köylerimizde neredeyse camisiz köy kalmadı sayılır. Eksik olan yerleri de belediyemiz yapıyor. Hatta eski yerleri yıkıp yeniden yapıyor. Şayet caminin eksiği varsa onu gideriyor" dedi.

7.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz