20 Nisan 2019 Cumartesi
Tahmazoğlu, hayalini kurduğu yere götürdü

Tahmazoğlu, hayalini kurduğu yere götürdü

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale bilgilendirme toplantısında ASELSAN mühendisi olmak istediğini söyleyen Akşemseddin Anadolu Lisesi öğrencisi Yakup Güneş'i ASELSAN'a götürerek hayalini kurduğu yeri inceleme imkanı sundu.

Geçtiğimiz ay içerisinde Çanakkale'ye okuluyla birlikte giden Yakup Güneş, Çanakkale ziyareti öncesinde yapılan Çanakkale bilgilendirme toplantısına katılmıştı. Bu toplantıda Başkan Mehmet Tahmazoğlu ile bir araya gelen Yakup Güneş ileride ASELSAN mühendisi olmak istediğini söylemiş ve bu düşüncesi herkes tarafından takdirle karşılanarak ayakta alkışlanmıştı. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Yakup Güneş'in hayallerini süsleyen ASELSAN'ı görme imkanı sundu.

ASELSAN HAYALLERİNİ SÜSÜLÜYOR

Milli Savunma sisteminin oluşturulmasındaki öncü kuruluşumuz olan ASELSAN'da mühendis olabilmesi için lise öğrencisi Yakup Güneş'in her zaman yanında olacağını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, genç öğrenciyi hayallerinin gerçeğe dönüşmesi yolunda, ilk adımı atarak ASELSAN'a götürdü ve yetkililerle tanıştırdı.

BAŞKANIMIZ MEHMET TAHMAZOĞLU, HEP YANIMDA OLDU

Akşemseddin Anadolu Lisesi öğrencisi Yakup Güneş, ASELSAN'a yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu büyük emekler vererek bizler için hazırladığı proje kapsamında Çanakkale'yi ziyaret ettik. Ben daha öncede Çanakkale'yi ziyaret etmiştim ve orada çok duygulu anlar yaşamıştım. Aynı duyguları yeniden yaşadım ve bu imkanı bana sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na çok Teşekkür ediyorum. Benim en büyük hayalim ülkemizin savunma sanayinde önemli yeri olan ASELSAN'da mühendis olmak. Bu hayalimi gerçekleştirerek dünyaya Türk'ün gücünü göstermek istiyorum. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu her zaman benim yanımda oldu ve ASELSAN'ı görme imkanı sundu kendisiyle birlikte ASELSAN'a gelip gezdim. Gelecekte bu kurumda büyük başarılara imza atacağıma inanıyorum" dedi.

9.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz