19 Nisan 2019 Cuma
TİRYAKİOĞLU, BÜYÜME ORANLARINI DEĞERLENDİRDİ

TİRYAKİOĞLU, BÜYÜME ORANLARINI DEĞERLENDİRDİ

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 oranında büyümesinin sevindirici ve gelecek adına umut verici olduğunu söyledi.

Tiryakioğlu, beklentilerin üzerinde gerçekleşen yüzde 5’lik büyümenin, güven ve istikrar ortamının yanı sıra reform paketlerinin ekonomiye olumlu yönde yansımasının kanıtı olduğunu belirtti.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2017 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.

TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisinin 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 oranında bir büyüme performansı kaydettiğini vurgulayan Tiryakioğlu, “2016’nın aynı döneminde büyüme oranı yüzde 4,5 iken, 2016 yılının genelinde büyüme oranı yüzde 2,9 olarak gerçekleşmişti. Bu senenin ilk çeyreğindeki yüzde 5’lik büyüme ülkemiz adına hem sevindirici hem de gelecek adına umut verici oldu” dedi.

Tiryakioğlu, “Komşu ülkelerimizde yaşanan sıkıntılara rağmen ülkemizin ilk çeyrekte yüzde 5’lik bir büyüme dilimine ulaşması, ülkemizdeki güven ve istikrar ortamının bir göstergesidir. Aynı zamanda reel sektöre sağlanan destekler ve reform paketlerinin de büyüme rakamlarında olumlu etki sağladığını görmekteyiz. Tüm temennimiz bu büyümenin artarak devam etmesi ve büyümenin ihracat ve yatırım endeksli gelişmesi” dedi.

12.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz