17 Temmuz 2019 Çarşamba
“Tüm yaptırımları reddediyoruz”

“Tüm yaptırımları reddediyoruz”

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tiryaki, ABD tarafından uygulanan yaptırımları reddettiklerini söyledi.

“Ülkemiz ABD merkezli bir ekonomik saldırı altındadır” diyen USİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tiryaki, “ABD'nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletine karşı başlattığı tüm ekonomik yaptırımları reddediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletiyle, tıpkı Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi bu saldırıları el birliğiyle bertaraf edecektir” şeklinde konuştu.

Ayhan Tiryaki, şöyle devam etti: “Bağımsızlığımız, bütünlüğümüz ve güçlü bir ekonomi için her zaman söylediğimiz gibi, üretim ekonomisine yönelmeli ve Yerli Malı kullanımı yaşam biçimimiz haline getirilmelidir. Üreten, teknolojisini geliştiren, tarımını ilerleten, yerli ürünlerini ve markalarını koruyan, kendi kendine yeten, sermayesi başka ülkelere kaçmayan bir ekonomi ile başta ABD merkezli ekonomik saldırılara milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberliği ile karşı duracağımızı tüm dünyaya bildiririz.”

15.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz