20 Temmuz 2019 Cumartesi
"TÜRKİYE’YE BARIŞ GELECEK"

"TÜRKİYE’YE BARIŞ GELECEK"

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Gaziantep mitinginde “İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacak. İkinci işimiz Merkez Bankası'nın para politikasına asla müdahale etmemek olacak. 3 Dış politika barışcıl olacak. Türkiye'yi her türlü vesayetten kurtaracağız. Türkiye'de demokrasi olacak hukuk olacak bağımsız mahkemeler olacak” dedi.

ERDOĞAN’A YÜKLENDİ

Konuşması sırasında bazı videolar izleterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik eleştirilerini hatırlatan İnce, "Üzüldüğüm bir konu var. Diyor ki İstanbul mitinginde, 'Seçim yaklaştı Muharrem İnce camilerden çıkmıyor' diyor. 'Senin seçimden önce camide fotoğrafın var mı' diyor. Biz camiye fotoğraf çektirmeye değil, ibadet etmeye gidiyoruz. Ayrıca camiye gitmemden niye rahatsız oluyorsun. Ben 5 vakit namaz kılıyorum demedim. 5 vakit namaz kılmıyorum, yalan söylemem. Ama 15 yaşından beri her Cuma namazı kılıyorum. Seçim zamanı yaptığımız bir şey de değil. Sana mı soracağım camiye giderken, camiye gitmemden mi rahatsız oluyorsun? Sen Allah'ın tahsildarı mısın, sen kimsin? Bir Müslüman başka bir Müslümanın camiye gittiğini görünce mutlu olması lazım, bu üzülüyor. Camiden elini çek, orası meydanlarda konuşulacak şey değil. Sana bunları açıklayacak değilim” dedi.

“OHAL’İ HEMEN KALDIRACAĞIZ”

Göreve geldiklerinde OHAL’i kaldıracaklarının altını çizen İnce, “Göreve geldikten hemen sonra OHAL'i kaldıracağız, Merkez Bankası başkanı bağımsız olacak. Dolarla kavga etti, dolar yükseliyor. Avro ile kavga etti, o yükseldi. Şimdi de İnce ile kavga etti, o yükseliyor. Şu an sabah akşam bağıran bir cumhurbaşkanı var. Öğrencilerle, televizyona çıkıp onlarla geleceği konuşan bir cumhurbaşkanı olacağım. AK Parti'li anneler size sesleniyorum, fizik öğretmeni Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığında çocuklarımız iyi eğitim alacak. Çocuklarımız iyi yabancı dil ve matematik öğrenecek. Refah içerisinde yaşayacaklar. Gençlerimiz olimpiyatlarda madalya alacak. Tarıma dayalı sanayiyi geliştireceğiz. Meralarımızı, tarım alanlarımızı, insan gücümüzü atıl olmaktan kurtaracağız. Denizleri daha çok kullanacağız" şeklinde konuştu.

“TELEVİZYON PROGRAMI ÇAĞRISINI YİNELEDİ”

İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı televizyon programında tartışmaya davet ederek, “Erdoğan sen bir yerde konuşuyorsun, ben bir yerde. 81 milyonun aynı anda bizi izleme şansı var. Ona buradan teklifte bulunuyorum. Maden ekonomistsin, madem ustasın Erdoğan, yüreğin varsa, cesaretin, bilgin varsa çık karşıma bir televizyonda. Ona bunu deyince benimle televizyona çıkıp bana reyting yaptırmazmış. Bende sordum, o mu yoksa ben mi daha çok izleniyorum? Televizyon izlenme oranlarına baktım, Erdoğan'ın 4 katı izlenmişim. Hava durumu bile Erdoğan'dan fazla izlenmiş. Diyorum ki gel benimle televizyona çık da senin de havan olsun” diye konuştu.

İŞ İSTEYENLER BANA OY VERSİN

“Erdoğan'ın projesi yok. Ben diyorum ki otomobilin beynini yapalım o diyor ki kaporta yapayım. Ben nano teknoloji diyorum o kek diyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan'a iş isteyenler İnce'ye oy versin. Erdoğan'ın keki de bir işe yaramaz. Çünkü şeker fabrikalarını sattı. Şekersiz kek olacak. Erdoğan meydanda diyor ki bana bak Muharrem bende diyorum ki baktım sana Erdoğan söyle. Bir vatandaş bana kızdı ona bakma ona hazine bakıyor zaten sen bize bak dedi.”

BEN KAZANIRSAM DOLAR DÜŞER     

İnce, “Erdoğan bu seçimde kazanırsa dolar 8-10 lira olur. Ben kazanırsam dolar düşer mutfakta güller açar. Bir büyük değişime barışa hep birlikte kavuşacağız. Evlatlarım çocuklarım öğrencilerin bir öğretmen öğrenciler arasında ayrım yapar mı? Yapmaz. İmam hatipliler de benim çocuklarım fen liseliler de. Türk gençleri de benim çocuklarım Kürt gençleri de benim çocuklarım. Alevi çocuklarda sünni çocuklarda şafi çocuklarda benim çocuklarım. Hepsi benim çocuklarım.”

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

İnce, son olarak, “Pazar gününe kadar herkes çevresinden üç kişiyi ikna edecek. Oyunu kullandın ne yapacaksın? Akşam üzeri okula gidip sandıkları kontrol edeceksin. Sandıklardan sonra seçim kuruluna gideceksin. YSK'da da ben olacağım. Merak etmeyin. Bence bu iş tamam” dedi.

18.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz