3 Temmuz 2020 Cuma
Vali Gül’den özel hastanelere ziyaret

Vali Gül’den özel hastanelere ziyaret

Gaziantep Valisi Davut Gül, ilde faaliyet gösteren özel hastaneleri ziyaret ederek hastane çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilin sağlık durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, Gaziantep’in sanayi ve ticarette olduğu gibi sağlık alanında da devam eden yatırımların tamamlanması ile beraber bölgede örnek teşkil edecek bir konuma geleceğini kaydetti.

Son yıllarda yapılan sağlık yatırımları ile birlikte vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinde gözle görülür bir artış olduğunu vurgulayan Gül, “Bizler, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket eden bir neslin temsilcileriyiz. Sağlıklı bir toplumun olması ancak sağlıklı bireylerle mümkündür. Bu kapsamda sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılması için gerek devlet gerekse özel sektör olarak insan odaklı yaklaşımla hizmet verilmektedir. İlimizde, 10 Sağlık Bakanlığı, 20 özel ve 1 üniversite hastanesi olmak üzere toplamda 31 sağlık kuruluşu vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmaktadır. Her geçen gün bu hizmetlerin kalitesi artarak devam edecektir. Vatandaşa hizmet noktasında fedakârca görevini yapan tüm sağlık çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Gül, yine yapımı tamamlandığında Ortadoğu’ya hitap edecek olan 1875 yataklı Şehir Hastanesi ile birlikte Gaziantep’in sağlık turizminde de adından söz ettireceğinin altını çizdi.

Gül, gün içerisinde, Özel Hatem Hastanesi, Özel MMT Amerikan Hastanesi, Özel Kemal Bayındır Hastanesi, Özel Defa Life Hastanesi ve Dünyagöz Gaziantep Hastanesine ziyaret gerçekleştirdi

2.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz