20 Temmuz 2019 Cumartesi
Yerlikaya: “Önceliğimiz Eğitim Öğretim Güvenliği”

Yerlikaya: “Önceliğimiz Eğitim Öğretim Güvenliği”

2018-2019 Eğitim öğretim yılı “Okul Güvenliği” toplantısı Vali Ali Yerlikaya başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Ali Yerlikaya’nın yanı sıra; Vali Yardımcısı Halil Uyumaz, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Uysal, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, il ve ilçe milli eğitim müdürleri ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Toplantıda Gaziantep’te huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim hizmeti verilebilmesi için emniyet, jandarma ve milli eğitim müdürlükleri tarafından alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

Vali Yerlikaya, devam eden onarımlar ve fiziki açıdan eksiklikleri bulunan okullardaki çalışmaların bir an evvel bitirilmesini istedi.

Daha sonra katılımcılara hitaben bir değerlendirmede bulunan Vali Yerlikaya; okullarımızın güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayarak bu bağlamda her kurum ve her bireyin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini kaydetti.

Vali Yerlikaya “Şehrimizdeki eğitim-öğretim kurumlarımızda derslik ve öğretmen sayısı bakımından çok güzel ilerlemeler oldu. Derslik başına öğrenci sayımız azaldı, 610 bine yakın öğrencimiz 29 bin civarında eğitim camiası çalışanımız var. İlimiz eğitim öğretim hizmetlerinde, okullarımızın ve öğrencilerimizin güvenliği konusunda elimizdeki pozitif veriler içimizi ısıtsa da bunu yeterli görmüyoruz. Okul servisleri konusundaki hassasiyetimiz devam edecek. Bu yıl servis denetimlerimizi daha da fazlalaştıracağız. Çünkü geleceğimiz, gözümüzün nuru çocuklarımızın daha güvenli ve huzurlu bir şekilde eğitim öğretim görmesini istiyoruz. Bu konuda bize ve tüm muhataplarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Şehrimizin diğer alanlarda elde ettiği kazanım ve başarıları mutlaka eğitim ve öğretimde de yakalayacağız. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin ülkemize, şehrimize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum“ dedi.

Toplantı alınan tedbirlerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

11.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz