22 Mart 2023 Çarşamba
YILMAZKAYA, “ESNAF KONTAK KAPATTI, VATANDAŞ ARABASINA BİNEMİYOR!”

YILMAZKAYA, “ESNAF KONTAK KAPATTI, VATANDAŞ ARABASINA BİNEMİYOR!”

“Hükümetin süper ekonomi modeli sayesinde zamların ardı arkası kesilmiyor!” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Taksici, dolmuşçu, otobüsçü, servisçi maliyetler yüzünde kontak kapatıyor, vatandaş arabasına binemiyor” dedi.

"Her gün gelen zamlar şoför esnafını bitirdi!  Son bir yıl içinde akaryakıt oranlarının 3 kat artması nedeniyle ticari taksi, dolmuş, minibüs ve halk otobüslerinde birçok şoförümüz aracını çalıştırmıyor. Yakıt parasını dahi çıkartamıyor, çalıştığı zaman zarar ediyor” diyen Yılmazkaya, “Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilim Gaziantep’te de şoför esnafı mazotun yüzde 330 zamlanarak litresinin 30 liranın üzerinde satılmasına isyan ediyor” dedi.

BU SARAY HÜKÜMETİ NE VATANDAŞIN NEDE ESNAFIN DERDİNİ DİNLİYOR!

Son bir yılda akaryakıta gelen yüzde 330 oranında fahiş zammı eleştiren Yılmazkaya, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi;

“Hükümetinin süper ekonomi modeli sayesinde zamların ardı arkası kesilmiyor!

Paranın yüzde 150 devalüe olması bir taraftan, yüksek enflasyon ve her gün gelen zamlar diğer taraftan, vatandaşı ve esnaf illallah etti.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilim Gaziantep’te de şoför esnafı mazotun yüzde 330 zamlanarak 30 liranın üzerinde satılmasına isyan ediyor.

Taksici, dolmuşçu, otobüsçü, servisçi maliyetler yüzünde kontak kapatıyor.

Vatandaş arabasına binemiyor.

Siz sanki bu ülkede yaşamıyormuş gibi davranıyorsunuz.

Akaryakıtın dışında diğer giderleri karşılayamaz duruma gelen özel halk otobüsü işletmecileri ile ticari taksi sahipleri yakıt zammının bir an önce önüne geçilmesi için gerekli adımların atılmasını istiyor.

Sizler hiç sokağın sesini duymuyor musunuz?

Hiç vatandaşın esnafın derdini dinlemiyor musunuz?

Kendinizi saraylara kapatmış öylece yaşıyorsunuz.

Yazık, bu ülkeye, yazık bu millete…” dedi.

23.06.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz