1 Temmuz 2022 Cuma
YILMAZKAYA; SANAYİCİ SADECE DEVLETE ÇALIŞIYOR

YILMAZKAYA; SANAYİCİ SADECE DEVLETE ÇALIŞIYOR

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada sanayide yaşanan kötü gidişatı ve ülkede yaşanan yüksek işsizliği gündeme getirdi.

Sanayicinin batığını işsizliğin artığını vurgulayan Yılmazkaya, “AKP’nin yanlış politikalarının bedelini 82 milyon vatandaşımız ödüyor” dedi.

“Sanayici en yüksek tarifeden elektriği ve doğalgazı ödeyen kesim olduğu için Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde de sanayicimiz boğulur hale geldi” diyen Yılmazkaya, “ Çekini senedini ödeyemeyen sanayici, iş adamı, dün aldığı malı bugün alamayan işletmeci batmamak adına çırpınıyor. Bu yanlış ekonomik politikalarınızla hem işsizliği körüklüyorsunuz, hemde sanayici ve işadamını batırıyorsunuz” ifadelerini kullanan Vekil AKP İktidarını da sert sözlerle eleştirdi.

Sanayide yaşanan daralmaya dikkat çeken Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer veri;

“Türkiye ekonomisinin hayati göstergelerinden biri olan sanayi üretimi 12 aydır üst üste daralıyor. Ağustos ayında sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,6 azaldı.

Elektriğe ve doğal gaza yapılan zamlar döviz kurlarındaki yükselmeler bu süreci iyiden iye körüklüyor.

Sanayicinin elektrik maliyeti, doğalgaz maliyeti, hammadde maliyeti, yakıt maliyeti, kredi maliyeti yüksek. Öyle bir noktaya gelindi ki adeta sanayici sadece devlete çalışıyor.

Çekini senedini ödeyemeyen sanayici, iş adamı, dün aldığı malı bugün alamayan işletmeci batmamak adına çırpınıyor.

Sanayici en yüksek tarifeden elektriği ve doğalgazı ödeyen kesim olduğu için Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde de sanayicimiz boğulur hale geldi.

Üretim olmazsa ülke kalkınamaz ve gelişemez, İşsizlik artar, ekonomi daha kötüye gider.

Bu yanlış ekonomik politikalarınızla hem işsizliği körüklüyorsunuz, hemde sanayici ve işadamını batırıyorsunuz. Artık durmanın zamanı geldi..!”

16.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz