5 Mart 2021 Cuma
AYAK SESLERİ

AYAK SESLERİ

Ligin 12’nci haftası geride bırakılmış, bay hakkınızı da kullanmışsınız, ligin ilk maçındaki mağlubiyetiniz dışında tam 10 haftadır namağlup yolunuza devam ediyorsunuz. 18 puanla ilk 6 takım içerisindesiniz. Aman nazar değmesin diyelim. Bu resmen Gaziantep FK'nin ayak sesleridir.

Her ne kadar rakip Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'nden yorgun dönse de, geçen sezonun şampiyonu etiketini taşıyan bir takım. İsim yapmış oyunculara sahip. Mütevazi kadronuzla üstelik de kendi evinde bu takımı yeniyorsanız ayak sesleriniz yankı uyandırmaya başlamıştır.

Mütevazi Anadolu takımlarında atanınız ve tutanınız sağlamsa gerisi teferruat oluyor. Gaziantep FK'da kaleci Günay her maç neredeyse maçın adamı. Az buçuk sorunlu olsa da bu şehrin daha önceki sezonlarda da havasını soluyan Muhammed gibi yerli atan oyuncunuz da varsa varsın artık cezalarına alıştığımız takımın hocası tribünde otursun. Hatta Sumudica'nın orada olması daha hayırlı. Saha kenarında en azından stres ve gerilim olmuyor.

Gelelim maça; Şampiyonlar Ligi'ne veda eden rakibine oranla, geçen haftayı bay geçiren Gaziantep FK diri ve kazanmayı arzulayan bir görüntüde idi. İlk devre skoru Muhammed'in asisti ile Mirallas 1-0 olarak tescilledi. İkinci yarı Başakşehir skoru 1-1'e getirse de maçın adamı Muhammed son sözü söyledi. Maçta başka gol olmayınca da skor 2-1 Gaziantep FK lehine sona erdi. Kaleci Günay, Olkowski, Mirallas, Güray maçta öne çıkan oyuncular oldu. Bir gol bir asistle de Muhammed maçın adamı unvanını haketti. Artık ufku genişletme zamanı. Lig bu sezon daha uzun. İstikrarlı bir gidiş sezon sonunu mutlu gördürür. Aman nazar değmesin...Tebrikler....

14.12.2020 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

NİHAYET GALİBİYET

HASRET VE ALIŞKANLIK

ORTAYA

DİZAYN

SİLKİNME

YÜKSELME, DURAKLAMA VE ÇÖKÜŞ

GEÇMİŞ OLSUN

SON DÜDÜK VE HİYANET

YOK ARTIK