17 Ocak 2021 Pazar
DAHA NE OLSUN

DAHA NE OLSUN

Milli maçlar nedeniyle verilen aradan sonra kaldığı yerden lig maçlarına devam. Bu arada yüzyılın belası Korona da artan vaka sayıları ile gündemde. Maçların seyircili oynanması gündemde ikin artan salgın nedeniyle seyircisiz oynamaya davam kararı alındı. Umarız alınan tedbirler etkisini gösterir, normal hayata döneriz.

Gaziantep FK'nin gündemi hafta içinde, yönetim ve mali sorunlar vs. idi. Akılcı transfer politikasıyla, kaynaklar iyi kullanılırsa, Yayıncı kuruluş ve galibiyetle TFF’den gelen paralar bütçe için yeter de artar bile. İddia, Spor Toto ve Spor Loto isim hakları da gelir için artısıdır.

Gelelim deplasmanda ki Denizlispor maçına. Ligin ilk haftasındaki Galatasaray mağlubiyetinden buyana çıkış halinde olan Gaziantep FK, Denizlispor'u da yenerek hız kesmedi. Lig sıralamasında 3 galibiyet, 5 beraberlik ile gelen 14 puanla 4’ncülüğe kuruldu. İyi değil çok iyi bir görüntü. Daha ne olsun. Ancak şu hususu da belirtmekte fayda var. Takımın hocası hal ve hareketleri ile problemli, adeta kişilik bozukluğu içerisinde. Takımın oyuncularının yarıdan fazlası yabancı. Kulübe gelir getirecek oyuncular değil. Ne varsa bizim yerli oyuncularımızda var. Kaleci Günay'ın uzun pasıyla topla buluşan Muhammed'in pasıyla galibiyeti getiren golü atan Kenan oldu. Golden sonra Denizlispor ataklarını karşılayıp kesen Oğuz ve gole izin vermeyen kaleci Günay ile sonradan oyuna giren Furkan, Kubilay ve Enver Cenk övgüyü hak eden yerli oyuncularımız. Temennimiz ve beklentimiz kadroda daha fazla yerli ve özellikle de alt yapıdan gelen oyuncuları görmek. Avuç dolusu para ödediğimiz mevcut yabancılar olmasa da olur. Lakin takımın başında da yerli hoca olmalı ki taşlar yerine otursun. Ligde 4’ncü sıra ve 14 puan. Daha ne olsun, bizimki de beklenti. İroni... Tebrikler tüm takıma...

22.11.2020 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

DİSİPLİN, OTORİTE VE MOTİVASYON

KİM TUTAR SENİ

NOLUYOR

NAZAR DEĞMESİN

TESADÜF DEGİL

SELAM DUR, SAYGI DUY

AYAK SESLERİ

NE OLUYOR

ŞAPKA ÇIKARTALIM