8 Temmuz 2020 Çarşamba
DARBEYE KARŞI (15 TEMMUZ)

Veysel KARAYILAN

DARBEYE KARŞI (15 TEMMUZ)

Bu ülkede askeri darbeler çare olmadı.

Bundan sonra da olmayacak.

Bu darbe girişimi sürecinde vatandaşın darbe girişimine gösterdiği tepki iyi okunmalı ve değerlendirmelidir.

15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan darbe teşebbüsü halkın ve sivil toplum kuruluşlarının karşı çıkmasıyla engellenmesi, ülke için sevindiricidir büyük bir kazanımdır.

Bu son kanlı darbe teşebbüsü kişisel ikbal ve iktidar hırsıyla kendisine tabi olan insanları kullanarak Türkiye'yi uçurumdan aşağı atmak isteyen Fethullah Gülen'in kendi iktidarını kurmak ve seçilmiş hükümeti yok etme yönündeki son ve ölümcül hamlesiydi. Halkın gücü karşısında başarısız oldu. Fethullah Gülen siyasi olarak intihar etti.

Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlar, tarihte görülmemiş bir coşkuyla Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için meydanları doldurdu. Meydanları dolduranların büyük çoğunluğu sabaha kadar meydanları terk etmeyerek beklediler ve hatta yerlerde uyudular. Adeta halk Türkiye’de bir oldu birlik oldu tek yürek oldu. Sade vatandaştan, Basın mensubuna,STK’lara kadar herkes birlik ve beraberlik sergiledi.. Özellikle Gaziantep’teki yerel basın muaazzam birliktelik ve sağduyu örneği gösterdi.

Yetkililerinde sık sık uyardığı üzere, vatandaş olarak bizler çok ama çok dikkat etmeliyiz "meşru müdafaa" yapılırken, halk, aralarına katılan provokatörlerin gazına ya da oyununa gelerek, bu "direnişin" ya da "darbeye karşı çıkışın" hukuksal ve demokratik "haklılığını" zedelemekten çekinmeliyiz.

"Milli iradenin" temsil edildiği TBMM'ni bombalayacak kadar gözü dönmüş bu "vatan ve millet düşmanlarından", emir kulu "masum Mehmetçikleri" nasıl ayrı tutuyorsak; darbecilere karşı direnen genel vatandaşı da onları gaza ve oyuna getirmek isteyen provokatörleride ayrı tutup itibar etmemeliyiz...

Halk 15 Temmuz gecesi, darbecilere darbe yaptı, tarih yazdı. Adını tarihe, darbecilere darbe yapan bir halk olarak yazdı.

Bir dönem kapandı. Biz halk olarak birlik ve beraberliğimizi tesis ettiğimiz takdirde, bizi hiç kimsenin yenemeyeceğini tüm dünyaya ispat ettik.

Allah Ülkemizi, Devletimizi ve Milletimizi her türlü belalardan korusun..

15.07.2019 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GAZİANTEP NEREYE GİDİYOR

NİZİP ÇAYI VE HANCAĞIZ BARAJI UNUTULMASIN

ŞEHRİ YÖNETENLER VE FİTNE FESAT

VİCDANSIZLIK DİZ BOYU

NORMALLEŞME VE İŞSİZLİK

YEREL GAZETELER ÜZERİNE

RAMAZAN GİDERKEN

HER TELDEN

KORONA HALLERİ