16 Mayıs 2021 Pazar
KORA KOR MÜCADELE

KORA KOR MÜCADELE

Süper ligin 32’nci haftası geride kalırken, ligin üstü de altı da yangın yeri gibi..

Bitime 2 maç kala düşecek takımların henüz belli olmaması özellikle de 13’ncü sıradaki 35 puanlı Denizlispor ile 18’nci sıradaki 29 puanlı Ankaragücü arasında sadece 6 puan fark olması,

Düşme puan barajında yer alan 6 takımın kora kor mücadelelerine sahne oluyor. Gecen hafta düşme hattındaki Konyaspor'u konuk eden Gaziantep FK maç sonu galibiyetini Antebin hamamları ile kutlarken, rakibini de ateşe atmıştı.

Pazartesi akşamı da yine düşme hattındaki Kayserispor'a konuk oldu. 90 dakikalık kora kor bir mücadeleden sonra sahadan 1-1'lik skorla ayrılarak yenilmezlik serisini 6 maça çıkardı. Can havliyle maça asılan Kayserispor karşısında 62.ci dakikada Maxim'in süper golü ile öne geçmesine rağmen uzatma dakikalarında Kayserispor Kravets ile skoru 1-1 getirince Erkilet bağları türküsüne razı oldu.

Kayserispor 73’ncü dakikada Mensah'in, 87’nci dakikada da Diego'nun kırmızı kart görmesi ile sahada 9 kişi kalmasına rağmen üstelik de 1-0 yenik durumda iken maçı bırakmayıp bitime saniyeler kala beraberliği yakalaması alkışlanacak bir başarıdır.

Tuzu kuru Gaziantep FK için de 9 kişi kalan rakibi karşısında son dakikada galibiyeti koruyamaması deplasmandan alınan puan için züğürt tesellisidir. Herseye rağmen ilk sezonunda 32 maç sonunda 42 puan ve 8’nci sıra Gaziantep FK için başarıdır.

Maxim, Kenan, Morais önümüzdeki sezonda da takımda olmak istercesine göze batan oyunculardı... Tebrikler...

14.07.2020 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

TEBRİK ve TEŞEKKÜR

BİTSE DE GİTSEK

İSTİKRARSIZLIK

NELER OLUYOR

GECİKME

HAKEM ve VAR

PENALTI &VAR

ŞAHİN ve HOROZ

DİREK ve ŞANSSIZLIK