20 Ocak 2021 Çarşamba
NEFES

NEFES

Süper Ligin 2.ci haftası ilginç ve nefes kesen maçlara sahne oldu var. Gerçi takımlar henüz oturmuş kadroları ile mücadele etmiyorlar. Zira transfer bitmediği için giden gelen oyuncu belli olmuyor.

Geçen hafta ligin ilk maçında deplasmanda Galatasaray’a mağlup olan Gaziantep FK'nin rakibi, ligin yeni ekibi, kapalı kutu, üstelik ilk maçını da kazanan F.Karagümruk..Yanlız tanıdık bir isim uzun yıllar Gaziantepspor formasını giyen Şenol Can teknik direktör olarak takımının başında...

Müthiş tempolu pozisyonlu bir ilk yarı.. Diri ve sağlam basan Karagümrük 1-0 önde. Ancak kaleci Günay'ın direnci ile fark 1-0 da kalıyor..

İkinci yarı Sumidica'nın Kenan -Muhammet değişikliği ile yaptığı oyuncu değişikliği hamlesi önce durumu Kana ile 1-1 sonra da Ander ile 2-1 getirdi.

Buraya kadar herşey mükemmel. 3 puan ve maddi getirisi süper.. Lakin maç son düdük çalmayınca bitmiyor. Karagümrük'ün de nefesi, kondisyonu üst seviyede. Son 15 dakika geride olmasına rağmen, müthiş bir tempo ve baskı kuran Karagümrük, uzatmada semeresini aldı. Mevlüt' le durumu 2-2 ye getirdi.

Maçta golün santrası ile birlikte bitti. 40 maçlık sezon periyodunda henüz 2.ci maç geride kaldı. Lakin görünüm ve gidişat Gaziantep FK için iç açıcı değil. Baskanın sürekli bırakacağım ile teknik direktör Sumidica'nın tazminatla kovulmak istercesine taliplerim var demeçleri, takımda olumsuz etki ve hava yaratıyor.

Eldeki Kayode gibi oyuncuları kaçırıp, transferde yapılmayınca 3-5-2 oyun düzenine göre, stoper, forvet ve kanat orta alan oyuncusu ihtiyacı ayan beyan ortada. Süratle genel kurul, yeni yönetim ve gerekirse yeni hoca geleceği şekillendirir.. Bu hafta geçmiş olsun. 

21.09.2020 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SİFTAH

DİSİPLİN, OTORİTE VE MOTİVASYON

KİM TUTAR SENİ

NOLUYOR

NAZAR DEĞMESİN

TESADÜF DEGİL

SELAM DUR, SAYGI DUY

AYAK SESLERİ

NE OLUYOR