28 Mayıs 2020 Perşembe
ORTAK PAYDAMIZ VATAN OLMALI

Veysel KARAYILAN

ORTAK PAYDAMIZ VATAN OLMALI

Birbirimizi anlamak, sevmek ve saygı duymak yerine, ülke sevgimizi bir kenara bırakıp, birbirimizi boğazlamayı daha uygun ve bir hak olarak görerek "sen o sun, sen busun, senin gittiğin yol yanlış, benimki doğru" mantığıyla ne geçmişte ne de şimdi bir yerlere varamayacağımızı bilmemiz lazım.

Bu kadar ağır sorunlar altında yaşarken (ABD,RUSYA,SURİYE TERÖR,PKK,FETÖ) ve üzerimizde sürekli kara bulutlar dolaşırken yaşanan onlarca acıdan daha kötüsü nedir biliyor musunuz?

Acının toplumu birleştireceğine daha da bölmesidir!

Her acı bizi daha fazla bölmemeli, daha fazla birbirimizden uzaklaştırmamalıdır.

Birbirimize daha fazla şüpheyle nefretle bakmamalıyız..

Hiç bir ayrım yapmadan ülke bütünlüğüne, birlik beraberliğe en önemlisi de vatan ve bayrak aşkına sarılmak gerekirken mensubu bulunduğumuz bir siyasi partiye ya da düşünceye sarılarak yolumuzu seçiyoruz.

Birbirimizi daha fazla suçlayarak kime ve neye hizmet ediyoruz.

İnsanların birbirlerini dinlemeye, konuşmaya ve tartışmaya tahammülleri kalmamış. Bu da karanlık güçlerin işine geldiği için toplumu ülkenin gerçek gündeminden uzak tutmaya sevk etmektedir. Sürekli kaos yaratılmak istenen bir ülke de sadece bu kaosu yaratanlar (ABD,RUSYA,PKK,FETÖ) yani buradan beslenenler karlı çıkarlar.

Oysa ülke de yaşayan milyonlar için durum çok farklıdır ve bu onların hayat şartlarının daha da kötüleşmesi demektir.

Böyle bir durumda toplumun çoğunluğunun ülke menfaatlerini gözetip birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerekir. Bizim ortak paydamız vatan olmalıdır.

Memleketimiz zor günlerden geçiyor, tarih boyunca birçok badire atlatmış bu millet zor koşulların üstesinden yine birlik beraberlik ruhu ile gelecektir.

7.03.2020 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

RAMAZAN GİDERKEN

HER TELDEN

KORONA HALLERİ

HER YÖNÜ İLE RAMAZAN

İKTİDARI VE MUHALEFETİ İLE

SIRADANLAŞMAYIN

CAHİLLİK PAYİDAR KALACAK

ÖLÜMDE VAR

HER KAFADAN BİR SES ÇIKMASIN