7 Aralık 2023 Perşembe
GastroANTEP Festivali’nde müzelere ziyaretçi akını

GastroANTEP Festivali’nde müzelere ziyaretçi akını

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeleri, 16-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen GastroANTEP Kültür Yolu Festivalleri çerçevesinde 30 bin kişi ziyaret etti.

Sanatın lezzetle buluştuğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde bu yıl Kültür Yolu Festivalleri çerçevesinde giren GastroANTEP Kültür Yolu Festivali, lezzetleri, workshoplar ve söyleşileriyle beraber müzelerde de festival coşkusu yaşattı.

Müzeler hem ücretsiz hem de akşamları açıktı
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hizmet vermekte olan Panorama 25 Aralık Müzesi, Hamam Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi ve 15 Temmuz Demokrasi Müzesi büyükşehir belediyesinin meclis kararıyla, festival boyunca hem ücretsiz hem de 08.30-21.00 saatleri arasında çalışarak ziyaretçilerini ağırladı.
Gaziantep’in kent kültürünü, Milli Mücadele’deki başarısını, tarımsal zenginliklerini, fahri hemşerisi Atatürk’ün Gaziantep’e ziyaretini, kültürel mirasını ve oyuncak kültürünü tüm yönleriyle ziyaretçilerine aktaran büyükşehir belediyesi müzeleri, her yaştan ziyaretçisinin ilgisini çekerek tam not aldı.

27.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz