Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demir’den Müfredatın açıklaması

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Demir, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından askıya çıkarılan yeni müfredata ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 30.04.2024 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 30.04.2024 15:18
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Demir’den Müfredatın açıklaması

Başkan Demir yaptığı açıklamada, “Eğitimde yaşanan değişimleri takip etmek, deforme olan alanları tespit etmek ve güncel toplumsal talepleri içeren bir eğitim modeli oluşturmak için  öncelikle  Öğretim  Programları ve Ders kitaplarının içeriğini düzenlemek gerekir” dedi.

Başkan Demir sözlerine şöyle devam etti, "Eğitim sistemimizin temel amacı değerlerimiz ve etkinliklerle bütünleşmiş bilgi, beceri ve davranışlara sahip bireyler yetiştirmektir. Bu bilinçle sorunları tespit edip, toplumsal alanda çözüm önerileri sunmak amacıyla Öğretim Programlarının Değerler Yönünden İncelenmesi: Tespit ve Öneriler” isimli raporumuzu 2023 tarihinde bakanlık yetkililerine sunmuştuk. 26/04/2024 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adını taşıyan yeni müfredat çalışmaları kamuoyunun görüş ve önerilerine açılmış bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınlamış olduğu müfredatta, milliliğin yanında özünü ve geçmişini önemseyen; kendi öz kültür ve değerlerinden beslenen, çağın şartlarına uygun ve geleceğe ışık tutan içeriğe daha fazla yer verilmelidir.

Bu bağlamda tüm eğitim çalışanlarımızın ankete katılarak yeni eğitim müfredatımızın şekillenmesinde katkıda bulunmasını istiyoruz. Eğitim çalışanlarımızın düşünceleri, yapacağımız çalışmalara yön vererek değerlendirmemize zemin hazırlayacaktır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.