Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GÜDKAF’24 Kariyer Fuarı’nda HKÜ rüzgarı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin (HKÜ) paydaş üniversite, Kalyon Holding’in ana sponsor olduğu; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen Güneydoğu Kariyer Fuarı (GÜDKAF'24), "Yetenek Her Yerde" teması ile kapılarını gençlere açtı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 15:54
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2024 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
GÜDKAF’24 Kariyer Fuarı’nda HKÜ rüzgarı

Üniversite eğitimi alan gençlere birer yetenek olduklarını hissettirme ve ülkenin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam ve staj konusunda fırsat eşitliğini sağlama hedefleriyle bu yıl Dicle Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer Fuarı’nda HKÜ’nün standı yoğun ilgi gördü.

Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen GÜDKAF'24’ün açılışı törenine; Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan, HKÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Ayaz ile paydaş üniversitelerin rektörleri, mülki, idari, yargı ve kamu kurumu yöneticileri, iş insanları, özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Geçen yıl HKÜ olarak CBİKO koordinasyonunda İpekyolu Kariyer Fuarı’na (İKAF’23) ev sahipliği yaptıklarını belirten HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, "Bu yıl da Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bölgesel kariyer fuarına destek vermekten dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu fuarda kariyer ekosisteminin unsurları olarak bir araya gelmemizin temel amacı, geleceğin liderleri olarak yetişen değerli gençlerimizin, henüz öğrencilikleri devam ederken eğitim, ilgi ve yeteneklerine uygun kariyer alanlarını belirlemelerini ve ayrıca iş/staj olanaklarına ulaşmalarını kolaylaştırmaktır. Fuar süresince gerçekleştirilecek sunumlar, seminerler, bilgilendirme oturumları, eğitimler, atölye çalışmaları, mülakatlar ve mülakat simülasyonları, gençlerimizin kariyer planlamalarına önemli katkı sağlayacaktır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezimizin koordinasyonu ile öğrencilerimizin kendi kariyer planlarını geliştirmelerine ve bu planlarını hayata geçirmelerine destek oluyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.