Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğrencilerden Dijital Kütüphane'ye yoğun ilgi

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2019 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2023 17:06
Kaynak: İHA
Öğrencilerden Dijital Kütüphane'ye yoğun ilgi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak, gençleri çağın koşullarına uygun teknolojik gelişmelerle tanıştırılması amacıyla Gaziantep Sanat Merkezi'nde hizmete veren "Dijital Kütüphane", öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibi, yetişkin-çocuk kütüphaneleri, kent arşivi, dijital kütüphane ve kitap kafe gibi çeşitli okuma mekânıyla gençleri kitaplarla buluşturmayı başardı. Bu kapsamda bilgisayar ortamındaki kaynakların ve verilerin bulunduğu kütüphane olarak tanımlanan Dijital Kütüphane'yle kitapların daha geniş bir kitleyle buluşmasını kolaylaştırmayı amaçlayan Büyükşehir, teknolojinin gerisinde kalmadı, teknolojiye ayak uydurdu.

Dijital Kütüphane'ye gelen öğrencilere, önemli konularda teknik bilgi veriliyor. Kütüphanede, doğanın verdikleriyle yetinmeyen insanların, yenilik ve tasarım gücü eşliğinde bilgiler üretilmesini, üretileni yeniden insanlığın kullanımına sunulmasına ilişkin teknikler anlatılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Dijital Kütüphane, Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığının mali desteğiyle Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) tarafından hayata geçirildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.