Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SANKO ÜNİVERSİTESİ TURUNCU BAYRAK SAHİBİ OLDU

SANKO Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri”nde “Mekânda Erişebilirlik” kategorisinde turuncu bayrak almaya hak kazandı. 

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2022 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 09:35
Kaynak: İHA
SANKO ÜNİVERSİTESİ TURUNCU BAYRAK SAHİBİ OLDU

Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, akademik başarılarını sosyal sorumluluk çalışmalarıyla taçlandıran SANKO Üniversitesi’nin, eğitim sürecinde karşılaşılan sorunları çözmek için öğrencilerin yanında olduğunu kaydederek, “Öğrencilerimize engelsiz bir eğitim ortamı sunuyoruz” dedi. 

Üniversite eğitimi alan engelli öğrencilerin gözünden yaptıkları değerlendirmelerle eğitimde mekansal engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalar sonucu Mekanda Erişebilirlik ödülüyle Turuncu Bayrak almaya hak kazandıklarını belirten Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti: 

“Mekânda Erişebilirliği ifade eden Turuncu Bayrak, engelsiz erişim sloganıyla yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkân ile sosyo-kültürel faaliyetlere erişimlerinde kolaylık sağlamayı ve farkındalık yaratarak, iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlıyor.  

SANKO Üniversitesi olarak öğrencilerimize engelsiz bir eğitim ortamı sunmak üzere yaptığımız çalışmalarla, üniversitemizin fiziki koşullarında gerekli düzenlemeleri yaptık. Bununla birlikte erişebilirliğin sürekliliği ve iyileştirilmesi yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Engelsiz üniversite ödüllerinde 114 üniversiteden toplam 1074 başvuru içerisinde, 34 panelist tarafından yapılan değerlendirme sonuçlarına göre 84 üniversite toplam 384 bayrak almaya hak kazandı. Bu bayraklardan 226’sı ‘mekânda erişilebirliğe’ verilen ‘turuncu bayrak’ oldu. Çalışmalarımızın olumlu sonuç vermesi, bir sonraki çalışmamız için büyük bir motivasyon sağlayacaktır.” 

Prof. Dr. Dağlı, bu konuda çalışmaları yürüten Engelli Öğrenciler Birimine, akademik ve idari personel ile öğrencilerine teşekkür ettiğine de vurgu yaptı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.