Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SEÇKİN KOLEJİNDE BİLİNÇLİ TÜKETİCİLİK

Özel Seçkin Koleji öğrencileri eğlenerek öğrenmeye devam ediyor. Seçkinli öğrenciler “Tüketim Çılgınlığı ve Bilinçli Tüketicilik” konularında drama çalışmalarıyla farkındalık yarattılar.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2019 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2023 18:45
Kaynak: İHA
SEÇKİN KOLEJİNDE BİLİNÇLİ TÜKETİCİLİK

Özel Seçkin Koleji öğrencileri bu yıl dünyanın da gündemindeki tüketim çılgınlığına dikkat çekmek için “Bilinçsiz tüketimin birey ve toplumda yansımaları” konusunda araştırmalar yaptı. Araştırmalarını “Ne kadar bilinçli tüketiciyiz?”, “Doğal kaynakların Bilinçsiz Tüketimi”, “Tüketim çılgınlığının bireylere ve topluma zararları”, konuları üzerinde yapan öğrenciler, bu konuda dünyayı bekleyen tehlikeleri anlattılar. Çözüm için kaynaklar araştırarak ve gözlem yaparak incelemelerde bulundular. Bazı gruplarla röportaj ve anketler yaptılar. Bilinçli tüketime dikkat çekmek için tasarladıkları pankartlarla arkadaşlarını bilgilendirdiler.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz; “Kurum olarak haklarını bilen ve takibini yapan bilinçli öğrenciler yetiştirmek için çaba harcıyoruz. Tüketici hakları da öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Ülkemizin gelişimi, ürünlerin kalitesi gibi hususların ileri seviyeye taşınması için üretici kadar tüketiciye de görevler düşmektedir. Aldıkları ürünün kalitesinin ya da belirtilen özelliklere uygunluğunun denetlenmesi üreticiyi de kaliteli ürün satma konusunda yönlendirecektir. Kurum olarak öğrencilerimize bu bilinci kazandırma amacıyla etkinliklere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.