Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yıldırım: "KOSGEB deprem acil destek kredi programında NACE çerçevesi genişletilmeli"

KOSGEB, deprem bölgesinde hasar gören işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi amacıyla Acil Destek Kredisi Programı başlattı.

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2023 18:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 07:35
Kaynak: İHA
Yıldırım: "KOSGEB deprem acil destek kredi programında NACE çerçevesi genişletilmeli"

Programa ilişkin bir değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım programın sektörel çerçevesinin genişletilmesi gerektiğini söyledi.
KOSGEB tarafından deprem bölgesindeki KOBİ’lerin yeniden işlerine dönebilmeleri hedefiyle başlatılan Acil Destek Kredisi Programı’nın olumlu bir adım olduğunu belirten Yıldırım, “KOSGEB’in deprem bölgesindeki 11 ilde bulunan ve afetten etkilenen yaklaşık 30 bin KOBİ’yi çerçeveleyen ilk 12 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli sıfır faizli kredi programını oldukça olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum. Ancak programdan sadece imalat yapan, imalata dayalı parçaları tedarik eden, imalata ilişkin onarım faaliyetleri yürüten KOBİ’ler ile mimarlık faaliyetinde bulunan işletmelerin yararlanabiliyor olması ekonomik aktivitenin canlanması için yetersiz kalacaktır. Özellikle hizmet sektörüne ait tüm NACE kodları ve perakende sektörü tüm alt dalları ile çerçeve dâhiline alınmalı. Ayrıca destek çerçevesine alınan mimarlık faaliyetleri de yenilenerek tüm alt sektörleri de çerçeveleyecek bir hale getirilmeli” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.