Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GAZİANTEP EMITT FUARINDA

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2020 16:24
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2023 17:45
Kaynak: İHA
GAZİANTEP EMITT FUARINDA

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB GAP Bölge Temsil Kurulu ve Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD) iş birliği ile EMITT 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ında Gaziantep standı açıldı. 

Türkiye, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük Turizm Fuarı olan EMITT Fuarı’nda Gaziantep’in turistik, tarihi ve kültürel yönlerinin tanıtıldığı özel tasarım stant, fuar katılımcılarının yoğun ilgisini çekerken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Gaziantep standını ziyaret eden isimler arasındaydı.

  1. EMITT Fuarı ve Gaziantep standıyla ilgili açıklamalarda bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, fuarın 4 gün boyunca süreceğini ve bu süre zarfında Gaziantep’in birçok yönüyle fuar katılımcılarına tanıtılacağını belirtti.

Turizm pastasından Gaziantep’e düşen payın her geçen yıl arttırılmasını hedeflediklerini vurgulayan Yıldırım açıklamalarına şöyle devam etti:

“Biz Gaziantep olarak Turizm pastasından daha büyük pay istiyoruz. Gaziantep’in turizm potansiyeli mevcut durumdan çok daha iyi yerleri hak ediyor. Bunun için tüm şehir kurumlarıyla kenetlenmiş bir şekilde, elimize geçen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. EMITT Fuarı da bunlardan biri. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz, TÜRSAB GAP BTK ve GATOD iş birliği ile 3 Nolu salonda kurduğumuz özel tasarım standımızla binlerce fuar katılımcısını güzel şehrimize davet ediyor, yöresel lezzetlerimizi ikram edip, turistik, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi anlatıyoruz.”

YILDIRIM: 2020 GAZİANTEP TURİZMİ AÇISINDAN BİR MİLAT OLACAKTIR

2020 yılında Gaziantep’in çok önemli etkinliklere de ev sahipliği yapacağını söyleyen Yıldırım, “2020 yılı Gaziantep turizmi açısından çok önemli. Bu yıl içerisinde çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacağız, önemli bir fırsat elde edeceğiz. İstanbul’dan sonra ilk kez 22-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te yapılacak Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020, 10-13 Eylül tarihlerinde yapılacak Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali GastroAntep ve 13-16 Temmuz tarihlerinde lider sektörümüz halı sektörünün fuarı DOMOTEX Turkey tüm Türkiye’nin hatta dünyanın gözlerini Gaziantep’e çevirecek. Bizim bu fırsatları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Güzel şehrimiz turistlerin ilgisini çekebilecek her şeye sahip. Lezzetimiz, tarihi ve kültürel yapılarımız, müzelerimiz, festivallerimiz… Umut ediyorum ki 2020 Gaziantep turizmi açısından bir milat olacaktır.” dedi.

Gaziantep standının yoğun bir ilgiye sahne olduğunu da ekleyen Başkan Yıldırım, standın ilk ziyaretçilerinden olan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya da teşekkür etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız, GATOD Başkanı Mete Akçan, GTO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri Gaziantep standında ev sahipliği için hazır bulundular.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.