Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GSO VE KOCAELİ SO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, Kocaeli Sanayi Odası ile Makine-Metal Sektör temsilcilerinin katılımıyla ortak komite toplantısı yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2017 13:54
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 08:33
Kaynak: İHA
GSO VE KOCAELİ SO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Genel Sekreteri Kürşat Göncü, oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduklarını belirterek, “Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda, meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız” dedi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, Kocaeli Sanayi Odası ile Makine-Metal Sektör temsilcilerinin katılımıyla ortak komite toplantısı yapıldı.

Gaziantep Sanayi Odası ve Kocaeli Sanayi Odası’nın tanıtım sunumlarının yapıldığı toplantıda, makine-metal sektöründe yaşanılan sorunlar, çözüm önerileri ve sektörün geleceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Sektörde kalifiye eleman bulmanın zor olduğu ve mesleki eğitimin çok önemli olduğunun kaydedildiği toplantıda, iş hayatına atılacak gençlere bir meslek sahibi olunması gerektiğinin yapılacak çalışmalarla anlatılması gerektiği vurgulandı.

Makine metal sektörünün yerli üretim yaparak, ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir yeri olduğunun konuşulduğu toplantıda, AR-GE ve inovasyon ve katma değeri yüksek ürün üretilmesine daha fazla önem verilmesi gerektiğinin de altı çizildi.

Toplantıda ayrıca, Gaziantep’in ve Kocaeli’nin üretim ve ihracatlarıyla yaptıkları projelerle ülke ekonomisine yaptığı katkılar üzerine görüşler belirtildi.

Toplantıda konuşan GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, sanayiye nitelikli elman kazandırmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Sanayinin her alanında olduğu gibi makine-metal sektöründe de kalifiye elamana çok ihtiyaç var. Oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduk. Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız” dedi.

Sanayicilerle sürekli irtibat halinde olduklarını ve hangi alanlarda mesleki eğitim kursu açılması isteniyorsa o alanda kurs açılacağını kaydeden Göncü, merkezde verilecek eğitimlerle önemli bir ihtiyacın karşılanacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya, Kocaeli Sanayi Odası’ndan, Ansan Hidrolik Sanayi Makine İnşaat Turizm Taahhüt ve Tic. Ltd. Şti.’den Nurten Canayakın, AD-Demirel Çelik Kons. ve Makine San. A.Ş.’den Osman Zeki Erdoğan, İzaydaş İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş.’den Muhammet Saraç, Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu,

GSO’dan Özpolat Makine Gıda San. ve Tic. A.Ş.’den Ali Özpolat, Güven Sac Profil San. Tic. A.Ş.’den M. Necati Kanalıcı, Yaşar Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Cevdet Özyaşar, Tüfekçi Makina San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Metin Yıldırımdemir, Küçükparmak Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti’den Başar Küçükparmak, Hemaks Makine San. ve Tic. A.Ş.’den Emin Helvacıkara, Örnek Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Abdullah Dabanıyastı, Meten Makina/Makina Taahhüt İmalatı Sanayi’den Mehmet Turgay Eren katıldı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.