Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SASA'ya tam not

Erdemoğlu Holding bünyesinde yer alan Sasa Polyesteri ziyaret ederek incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tesislere tam not verdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.07.2020 19:41
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 10:49
Kaynak: İHA
SASA'ya tam not

Kullanılan teknolojiye ve modern çalışma organizasyonuna hayran kalan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun tebrik ederek başarılar dilediler.

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Sasa Polyesteri ziyaretinde Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte tesisleri gezen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da bu ziyaretten memnuniyetini dile getirdi. Sasa tesisleri incelemelerinde Sasa bünyesinde yeni kurulan POY iplik ve elyaf tesisleri yanı sıra araştırma geliştirme çalışmalarının yapıldığı bölümler hakkında da bilgiler alan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin Sasa’ya tam not verdiler.

Erdemoğlu Holding grup şirketlerinin 2019 yılında tüm şirketlerde toplamda 1.100.000.000 $ ciro gerçekleştirerek bir önceki yıla göre %32 lik bir büyüme kaydettiğini ifade eden Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu; toplam çalışan sayısının10.065 kişiye çıktığını ve bir önceki yıla göre %26 bir istihdam artışı sağlandığını söyledi.  

İbrahim Erdemoğlu “2020 yılında büyüme hedefimiz %20 ile %30 arasındadır, istihdamda da yaklaşık %20 lik bir büyüme hedefliyoruz. 1000 ton/günlük POY tesisimizde devreye girmiş bulunuyor. Asıl büyük hedefimiz ise polyesterin hammaddesi PTA yatırımımız için tüm çalışmaları tamamladık. Dünyaca ünlü pek çok şirketle bu konuda görüşmelerimiz devam ederken, kullanacağımız teknolojiye de karar vermiş bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin ekonomik alanda büyük ataklar yaparak hızlı bir büyüme sağlayacağına inanıyoruz. 2021 yılında ülkemizin %5 civarında bir büyümeye imza atacağına inanıyoruz. Erdemoğlu Holding olarak bu büyümeye bizim de hem cirosal anlamda hem de istihdam anlamında ciddi katkıda bulunacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.