Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2. Uluslararası Aile Sempozyumu Gaziantep’te başlıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Aile Akademisi ev sahipliği ve iş birliğinde, 100’e yakın yerli ve yabancı seçkin akademisyenin katılımıyla bu yıl 2’ncisinin düzenleneceği Uluslararası Aile Sempozyumu 10 Mayıs Cuma günü başlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2024 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 07.05.2024 12:54
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
2. Uluslararası Aile Sempozyumu Gaziantep’te başlıyor

Birleşmiş Milletler (BM) “Uluslararası Aile Haftası” etkinlikleri kapsamında, 2024 yılının "Aile Yılı" olarak ilan edildiği Gaziantep’te, aile değerlerini koruma ve geliştirme, aile bireylerini bilgilendirici, konularda çözüm odaklı, sevgi ve huzur dilinin hâkim olduğu bir aile yapılarının oluşması amacıyla yapılacak sempozyum, 10-12 Mayıs tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde olacak.

BU YIL TEMA “KÜRESEL TEHDİTLER KARŞISINDA AİLE” OLARAK BELİRLENDİ

Aile kurumunun öneminin farklı disiplinlerden bakış açısıyla, Türkiye ve dünyadan bilim insanları ile alanında uzmanlar isimler tarafından sorunların çözümü, beklentilerin gün yüzüne çıkartılması hedeflenen 2. Uluslararası Aile Sempozyumu’nun bu yılki teması “Küresel Tehditler Karşısında Aile” olarak belirlendi.

AİLE KURUMU OTURUMLARDA UZMAN AKADEMİSYENLER TARAFINDAN HER AÇIDAN İŞLENECEK

10 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te açılış programıyla başlayacak sempozyumun açılış oturumu 16.30’da ana salonda Doç. Dr. Turgay Şirin, Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Dr. Sarah Amjad Hussain’ın katılımıyla düzenlenecek.

Aile yapısının geçmişten günümüze toplumsal yapıda yeri ve gelecekte yaşanacak tehditler kapsamında, oturumlarda başta küresel tehditler karşısında aile, olağanüstü durumlar karşısında aile kurumu, aile psikolojisi, kentleşmenin aile yapısına ve işlevlerine etkileri konuları olmak üzere aile kurumu her açıdan işlenecek.

Sempozyum neticesinde ortaya konulan fikirlerin uygulamaya dönük pratikte sosyal yaşama ve karar alıcılara; teorik anlamda ise ilgili alan yazına katkı sağlayacağı bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.