Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"23 Nisan, Cumhuriyete giden yoldaki en önemli kilometre taşıdır"

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını millet olarak büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutluyoruz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2024 08:31
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 08:31
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
"23 Nisan, Cumhuriyete giden yoldaki en önemli kilometre taşıdır"

Türkiye Büyük Millet Meclisinin, millet egemenliğinin ve demokrasinin sembolü olduğuna dikkat çeken İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, mesajında, "Birinci Dünya Savaşı sonrası vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve bağımsızlığına kast edildiği bir dönemde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşımıza öncülük etmiş, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi ile yurdumuzu işgalden kurtarmış ve laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlamıştır" diyerek, TBMM'nin kurulmasının tarihimizdeki yeri ve önemini ifade etti.

Başkan Güçyetmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, TBMM'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dünya çocuklarına armağan ederek, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiştir. Çünkü, iyi eğitim almış, bilime ve teknolojiye açık, vatan ve millet sevgisi ile donanmış bir gençlik ülkemizin en büyük gücüdür. İnanıyoruz ki, çocuklarımız ve gençlerimiz, kendilerine duyulan bu güveni boşa çıkarmayarak, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasında üzerlerine düşen görevi tam olarak yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yarınlarımız olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.