Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Büyükşehir, il genelindeki 2 bin din görevlisine bisiklet dağıtacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle il genelindeki 2 bin din görevlisine bisiklet dağıtılacak.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2023 12:58
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 04:51
Kaynak: İHA
Büyükşehir, il genelindeki 2 bin din görevlisine bisiklet dağıtacak

“Spor şehri Gaziantep” düsturundan hareketle Gaziantep’te öğrenciler ve vatandaşların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi çeşitli meslek kollarına da çevreyi, havayı korumak ve hareketli yaşamı tesis etmek için bisiklet dağıtıyor.
Bu çerçevede din görevlilerine bisiklet dağıtımı dolayısıyla Onat Kutlar Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak ve din görevlileri katıldı.

“Hocalarımız bisiklet kullanımında öğrencilerimize rol model olmalı”
Bisikleti hocanın sürmemesi halinde öğrencinin de sürmeyeceğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Biz Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli 40 bin öğretmenimize bisiklet dağıtıyoruz. Bütün din görevlilerimize, muhtarlarımıza, mahalledeki kanaat önderlerine yine bisiklet dağıtıyoruz. Bisiklet kendi bedensel sağlığımız için çok mühim. Kalp ritmimizi düzene sokuyor, kaslarımızı güçlendiriyor. O yüzden bisikleti kullanmamız ve kullandırtmamız lazım. Aynı zamanda bisiklet yerine kullandığımız motorlu araçlar havayı kirletiyor. Batı medeniyetinin eleştirildiği yanlarının yanı sıra güzel yanları da var. Örneğin, Avrupa’da her yaş grubu bisiklet kullanıyor. Bisiklet yollarımızı yaptık ancak istenildiği düzeyde kullanılmıyor. Çünkü hocalarımız, öğretmenlerimiz bisiklete binmiyor. Dolayısıyla rol model olacak kişilerin öncelikle bisiklete binmesi gerekiyor. Bu haftaya özel din görevlilerimize dağıtacağımız bisikletler umarım rol model olacak hocalarımızın hayatında önemli bir yer tutar. Bisiklet hem çevreyi temiz tutmamızda hem de bedenimizi sağlıklı tutma konusunda bize yarar sağlıyor” dedi.
Gaziantep Valisi Kemal Çeber ise Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayarak, “Sağlıklı ve sıhhatli ve yine güvenli bir şekilde bisikletlerinizi sürmenizi ve şehirde bunu yoğun bir şekilde görmeyi ümit ediyoruz. Şehirdeki bisiklet kullanımını artırmak için göstermiş olduğu çabadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e her biriniz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, “Camiler şehre ruh veren mekanlardır. Camiler insana hayat verir. Şehirlerden bu ruhu çektiğiniz zaman şehirlerde sadece kuru binalar kalır. O yüzden şehirlere ruh veren yerler camilerdir” diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından Başkan Şahin, Vali Çeber, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ve Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak temsili bisiklet teslimini yaptı.
Programın sonunda günün anısına protokol katılımcılarla anı fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.