Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“GTO” ve “İhtiyaç Haritası” deprem bölgesi için iş birliği yaptı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve İhtiyaç Haritası, "Bölgesel Yeniden Yapılanma Merkezi" çatısı altında bölgenin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarına yönelik yürütülecek çalışmalar için işbirliği protokolü imzaladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2023 18:34
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 08:32
Kaynak: İHA
“GTO” ve “İhtiyaç Haritası” deprem bölgesi için iş birliği yaptı

Yapılacak ortak çalışmaları GTO iştirakleri GAGA, GETHAM ve Destek A.Ş.’nin yanı sıra İhtiyaç Haritası ile organik bağları olan IDEMA ve INOGAR da uzmanlık alanları kapsamında destekleyecek.

TUNCAY YILDIRIM: YARALARI SARMAK, İYİLEŞMEK İÇİN İMZALARI ATTIK

İhtiyaç Haritası’nın kurucuları sanatçı Mert Fırat ve Dr. Ali Ercan Özgür’ün de yer aldığı imza töreninde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım tarafların deprem felaketinin ilk gününden itibaren birlikte çok önemli faaliyetler yürüttüklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Odamız ve İhtiyaç Haritası felaketin başından bu yana el ele. Kurduğumuz “Online İmece Masası” aracılığıyla binlerce insanın hayatına dokunduk. Bugün de felaketin yaralarını sarmak, iyileşmek için bir araya geldik ve imzaları attık. Bugüne kadar gösterdiğimiz uyumun, oluşturduğumuz sinerjinin devam ettirmek için attığımız bu imza ile birlikte toplumsal, ekonomik ve sosyal fayda yaratabileceğimiz kıymetli çalışmalar gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Ekiplerimiz bu çalışmaları projelendirmeye başladı. Geçici ofisler ve depolama alanları oluşturmaktan, işletmeler arası ortaklıklar oluşturmaya, eğitim ve psikososyal desteğe kadar kapsamlı faaliyetler içeren bu projelerin en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

BUGÜNE KADAR YARAYI PANSUMAN ETTİK. TEDAVİ SÜRECİ YENİ BAŞLIYOR

Bölgede tedavi sürecinin yeni başladığına, Bölgesel Yeniden Yapılanma Merkezi’nin de bu süreci desteklemek için kurulduğuna vurgu yapan Yıldırım şöyle devam etti:

“Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bugüne kadar yarayı sadece pansuman ettik. Tedavi süreci yeni başlıyor. Uzun bir iyileşme süreci var önümüzde. Yeniden yapılanmadan, barınmaya, psikolojik desteğe, eğitime kadar çok boyutlu çok kapsamlı bir süreç bu… Ve bu süreçte kurumsal misyonumuz çerçevesinde üzerimize düşen sorumluluklar var. Bölgesel Yeniden Yapılanma Merkezi de bölgenin iyileşme sürecinin doğru yönetilmesine, kaynakların verimli kullanılmasına, ihtiyaçların doğru tespit edilmesine destek vermek adına kuruldu. GTO ve İhtiyaç Haritası olarak bugüne kadar çok iyi bir sinerji yakaladık ve bu imza ile de oluşan sinerjiyi çok daha güzel işler başarabilmek için devam ettireceğiz.”

  1. ALİ ERCAN ÖZGÜR: GTO TARİHİ BİR ÖRNEK SERGİLEDİ

İhtiyaç Haritası Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Ercan Özgür ise deprem felaketinde GTO’nun üyeleri birlikte gösterdiği çabanın tarihi bir örnek olduğunu söyleyerek şunları ifade etti: “Sizlerin ilk andan itibaren gösterdiği reaksiyonu çok etkileyiciydi. Ticaret Odasının tüm gücüyle hareket edip ne kadar destek varsa bunu maharetli bir şekilde yön göstermesi, destekçilerin doğru tedariki doğru isime ulaşmasını sağlaması çok önemliydi. Bu bir dostluk ve iş bilme zinciriydi bu noktada hem üyeleriniz hem sizler burada tarihi bir örnek oldunuz. Gösterdiniz güç birliği ve dostluk hem bize hem gönüllülere güç verdi.”

İŞBİRLİĞİNİN BÖLGESEL KALKINMA PERSPEKTİFİ İLE GAZİANTEP’TEN BAŞLIYOR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ

İşbirliğinin Gaziantep başlıyor olmasının önemine dikkat çeken Özgür şöyle devam etti: “Gaziantep ekonomik olarak ülkenin en önemli merkezlerinden. Buranın güçlü olması demek bölgenin güçlü olması demektir. O nedenle bu işbirliğinin bölgesel kalkınma perspektifi ile Gaziantep’ten başlıyor olması çok önemli. Şimdi uzun sürecek bir yolculukta yeniden yapılanmayı, kalkınmayı hem bilime hem tecrübeye hem de Gaziantep’in kadim deneyimine dayanarak hep birlikte yaraları saracağız. En önemlisi kalkınmayı temel alarak daha güçlü çıkmak için hep birlikte harekete geçeceğiz. Tüm dünyanın gözü şu an bölgede ve bu işbirliği bence herkese örnek olacak. Hem bizlere hem bölgeye umut verdiniz iyi ki varsınız.”

MERT FIRAT: HER BİRİMİZİN İYİLEŞMESİ TOPLUMUN İYİLEŞMESİ İÇİN ÇOK DEĞERLİ

İhtiyaç Haritası Kurucusu ve Başkan Yardımcısı sanatçı Mert Fırat ise konuşmasında GTO’ya şimdiye kadar gösterdiği destek için teşekkür ederek “Sizinle birlikte yaptığımız çalışmalar bize çok şey kattı. Bizi en çok heyecanlandıran şey yalnız hissetmedik bu süreçte. Sizler gibi biz de bu toprakların çocuklarıyız. Ben Hataylıyım, Ali Ercan hocam Kahramanmaraşlı. İlk günden beri burada destekleşmek çok kıymetli. Her birimizin iyileşmesi aslında toplumumuzun iyileşmesi noktasında çok değerli. Şimdiye kadar göstermiş olduğunuz destek ve bundan sonraki çalışmalar için size ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.