Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gaziantep Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın tensipleriyle Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanlığına Emre Koçyiğit atandı.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2023 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 04:00
Kaynak: İHA
Gaziantep Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın tensipleriyle Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanlığına Emre Koçyiğit atandı.
Emre Koçyiğit görevi Milliyetçi Hareket Partisi Şehitkamil İlçe Başkanlığına atanan Hakan Demirkan’dan devraldı.
Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı binasında düzenlenen devir teslim programına Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, TBMM İdari Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, ilçe Başkanları, il yöneticileri ve teşkilat mensupları katıldı.

“Kutlu sancağımızı daima ileri taşımak için var gücümüz ile çalışacağız”
Görevi devralan Emre Koçyiğit, “Gazi şehrimizin yiğitler ocağı, Ülkü Ocakları’nın Gaziantep il Başkanlığında bugün görevi devralmak için bir araya geldik. Bilinmesini isterim ki ilim, irfan, İslam, hadis ülküleriyle Türk Milleti’ne hizmet eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bugüne kadar vermiş olduğu mücadeleyi gelecek nesillere taşımak adına durmadan, yorulmadan ve yılmadan koşturmaya devam etmektedir. Bugün de yeni bir bayrak devir teslimi olacaktır. Ülkü Ocakları’na ve Türk Milleti’ne şerefle hizmet etmeyi en büyük gayem olarak bildiriyor. Sancağımızı daima ileri taşımak için var gücümle çalışacağımı taahhüt ediyorum. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah utandırmasın” dedi.

“Kutlu ocağımızdan nice arkadaşlarımız yetişecek”
Devir teslim töreninde konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Ülkü Ocaklarında yetişmiş kardeşlerimiz bugün karşımıza çok güzel mevki ve makamlara gelmiş şekilde çıkıyor. Bu kardeşlerimizi güzel yerlerde görmek bizleri gururlandırıyor. Geldiğimiz noktada bu arkadaşlarımızın varlığı devletimize milletimize güç katıyor. İnşallah kutlu ocağımızdan nice arkadaşlarımız yetişecek. Şu anda bizi burada dinleyen lisede, üniversitede okuyan arkadaşlarımız 15- 20 yıl sonra çok güzel yerlerde olacak. Biz hiçbir zaman hesaba bakmadan aldırış etmeden devletimiz ve milletime hizmet ederiz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi 2023 Lider Ülke Türkiye hedefini Türkiye gençliğine verdi. Bugün biz bu hedefleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. İnşallah daha nice insanlar yetiştireceğiz. Bizim ülkülerimiz, hedeflerimiz, ideallerimiz var. Bunun için gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Teşkilatımızda doğup büyüyen, Ülkücü duruşu, şahsiyet ve karakteri ile örnek bir kişilik olan ve çok daha başarılı hizmetlere imza atacağına yürekten inandığım Emre Koçyiğit Başkanımızın çıktığı bu yolda kendisine muvaffakiyet ve başarı diliyorum. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Şahsının ve Gaziantep Ülkü Ocakları’nın her zaman yanındayız. Geçmiş dönemlerde Gaziantep Ocak Başkanlığı yapmış kutlu davamızı en iyi şekilde temsil etmiş tüm ülküdaşlarıma teşekkür ediyor, muhabbetlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.