Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SANKO Üniversitesi’nde akreditasyon belgeleri yenilemesi

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2023 18:40
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 22:29
Kaynak: İHA
SANKO Üniversitesi’nde akreditasyon belgeleri yenilemesi

SANKO Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programlarının, akreditasyon belgeleri, Yükseköğretim Kalite ve Akreditasyon Kurulu (YÖKAK) tarafından yetkilendirilen, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından yenilendi.
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, “Akreditasyon, eğitimde kalitemizin ve başarımızın tescilidir" dedi.
Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programlarının daha önce iki yıl süreyle akredite edildiğini anımsatan Prof. Dr. Dağlı, “Başvurumuzun ardından üniversitemizi ziyaret eden SABAK yetkilileri, eğitim-öğretim faaliyetlerimizin kalite ve yeterlik açısından denetiminin yanı sıra, akademisyenlerimizle görüşmeler yaptı” ifadelerini kullandı.
Yoğun ve titiz incelemeler sonucunda Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programlarının, toplamda beş yıla tamamlanacak şekilde üç yıl daha akredite edilmeye hak kazandığına vurgu yapan Prof. Dr. Dağlı, şunları kaydetti:
“Bilim, eğitim ve sağlık hizmetinde fark oluşturan Üniversitemiz, alanında uzman akademik kadro öncülüğünde ve ileri teknolojiye dayalı uygulama alanları ile yüksek kalitede eğitim vererek, ulusal ve uluslararası yeterliliğe sahip geleceğin nitelikli sağlık profesyonellerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Programlarımızın aldığı akreditasyonlar, kaliteli bir eğitim süreci için her türlü donanıma ve imkana sahip olduğumuzun göstergesidir. Üniversitemiz kurulduğu günden itibaren, göğsümüzü kabartan pek çok proje ve başarıya imza attık. Emeklerimizin karşılığını almak gurur verici. Başarılarımızı arttırarak devam ettireceğimize inancım tamdır.
Bu başarıda katkısı olan herkesi özverili çalışmaları için tebrik ediyorum. Üniversitemizin kuruluşu ve sonraki süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen Mütevelli Heyet Onursal Başkanımız Abdulkadir Konukoğlu, Mütevelli Heyet Başkanımız Zeki Konukoğlu, Mütevelli Heyet Üyelerimiz ve üniversitemizin kurucu iradesi Konukoğlu Ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.