Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BİLİM ŞEHİTKAMİL’DEN 62 BİN BİN 99 ÖĞRENCİ YARARLANDI

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2023 13:33
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 00:24
Kaynak: İHA
BİLİM ŞEHİTKAMİL’DEN 62 BİN BİN 99 ÖĞRENCİ YARARLANDI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bilime ilgiyi artırmak, sevdirmek ve bilimsel konularla ilgili farkındalık oluşturmak adına 2020 yılında hizmete sunduğumuz Bilim Şehitkamil’den bugüne kadar 62 bin 99 öğrencimiz hizmet aldı” dedi. 

Şehitkamil Belediyesi tarafından 2020 yılında öğrencilerin; akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, bilim ve teknoloji alanlarındaki atılımlarına destek olmak, bilimsel gelişmelerle tanışmasını sağlamak gibi amaçlarla verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere zemin oluşturmak için Bilim Şehitkamil kuruldu. Faaliyet vermeye başladığı günden bugüne yüz yüze ve online eğitimlerden toplam 62 bin 99 öğrenci yararlandı.

EĞİTİMLERE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLİYOR

Şehitkamil Belediyesi olarak sunulan eğitim olanaklarından her yıl yüzbinlerce kişinin faydalandığını kaydeden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Eğitim, en öncelikli konularımızdan biridir. Eğitim, olmazsa olmazımızdır. İlçemiz genelinde farklı yaş gurupları için sunduğumuz eğitim olanaklarından her yıl yüz binlerce kişi yararlanıyor. Eğitim alanında kurumlar arası iş birlikteliklerimizle her öğrencimize destek olmayı sürdüreceğiz. Bilime ilgiyi artırmak, sevdirmek ve bilimsel konularla ilgili farkındalık oluşturmak adına 2020 yılında hizmete sunduğumuz Bilim Şehitkamil’den bugüne kadar 62 bin 99 öğrencimiz hizmet aldı. Öğrencilerimizin; akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, bilim ve teknoloji alanlarındaki atılımlarına destek olmak, bilimsel gelişmelerle tanışmasını sağlamak gibi amaçlarla verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere büyük ilgi gösteriliyor. Her gün yüzlerce öğrencimizin eğitim gördüğü Bilim Şehitkamil’deki faaliyetlere, aralıksız devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BİLİM ŞEHİTKAMİL

‘Milli Teknoloji Hamlesi’ ile kurulan Bilim Şehitkamil, “Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye Hedefiyle” Eylül 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.  Bilim Şehitkamil, içinde; 5 bilim atölyesi, 1 deneyap teknoloji üretim atölyesi ve 2 deneyap sınıfı bulunan tam donanımlı bir bilim merkezi olarak hizmet vermektedir. Bilim Şehitkamil bünyesinde birbirini tamamlayan iki farklı proje uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi  ‘Bilim Atölyeleri’, ikincisi ise ‘Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ projesidir.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.