Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çalışkanlık ve iletişim gücü çok önemli

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde, Gaziantep Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen İpekyolu Kariyer Fuarı’nda Eğitim Yöneticisi TEDX Konuşmacısı Mehmet Uçar tarafından Kariyer Gelişiminde İletişimin Sonsuz Etkisi konferansı verildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2019 15:04
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2023 18:23
Kaynak: İHA
Çalışkanlık ve iletişim gücü çok önemli

Kariyer gelişiminde iletişimin gücünü vurgulayan Mehmet Uçar, “İçinizde iletişim yeteneği mükemmel olanlar var farkında değilsiniz. İletişim yeteneği mükemmel olanlar var cevherini çıkarmak için doğru ortamı arıyor. Bunun dışında hepiniz birer potansiyel çalışkansınız” dedi.

Mehmet Uçar konuşmasında öğrencilere seslenerek şunları söyledi: “Mükemmel kariyer yapmış insanların, Koç’ta, Sabancı’da yönetici olanların Türkiye’nin en büyük projelerinde çalışan mühendislerin, mimarların, öğretmenlerin, felsefecilerin, tıp hekimlerinin sizden hiçbir farkı yok. İki önemli unsur var; birisi çalışkanlık diğeri ise iletişim gücü ve iletişimin sonsuz etkisini kullanmak. Bu sunumu bugün 6.40’ta bu salonun yarısı uyurken tekrar kontrol ettim. Bu 10 yıldır çalıştığım bir konu. İletişimle ilgili 10 yıldır konferanslar yapıyorum ama bu sabah ve dün akşam tekrar çalıştım, bu çok önemli. Size verilen her ödevi son gece ucu ucuna yetiştiriyorsanız, sunumunuza gereken gayreti göstermiyorsanız yeterince verimli olmaz. İletişiminiz güçlü olacak ve bunun yanında bir de çalışkan olacaksınız.”

Herkesin Google’dan sunum indirdiğini, kopyalamaya ve bir şeylerin arkasında durmaya çok alışıldığını belirten Uçar şöyle devam etti: “Lisansta verilen tüm ödevleri yapma yetisine sahipsiniz, yeter ki iletişiminiz olsun. İletişim sadece konuşmak değil hepiniz burada benim gibi konuşabilirsiniz. Aynı gen sayısına sahibiz. Birçoğunuz benden yakışıklı, birçoğunuz benden fiziksel özellik olarak daha başarılı. Belki ses tonunuz daha güzel. Mesele şu; kopyalamaya ve bir şeylerin arkasında durmaya o kadar çok alışıyoruz ki, süreç içinde özgün olmuyoruz. En son ne zaman size hiç kimse ödev vermeden bir sabah uyanıp bir konuyu araştırdınız? Mimarlık okuyan birisi Japonya’da yapılan çöp dönüşüm sistemlerini çevreye olan etkilerini araştırıyorsa, o kişi herkesten bir adım önde. İletişim burada başlıyor. İletişim içerik demek. Yaratıcı ve özgün olmanız çok önemli.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.