Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çemobsan | Bağlantı Elemanları Nelerdir? Çeşitleri Nelerdir?

Çemobsan | Bağlantı Elemanları Nelerdir? Çeşitleri Nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2022 18:39
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 21:45
Kaynak: İHA
Çemobsan | Bağlantı Elemanları Nelerdir? Çeşitleri Nelerdir?

MOBİLYA BAĞLANTI ELEMANLARI

Mobilya bağlantı elemanları, cam, ahşap, ya da metal malzeme ile üretilen dolap, masa, kitaplık, yatak vb. gibi eşyaların parçalarını birleştirmemize yardımcı olan fonksiyonel parçalardır. Demonte şekilde üretilen mobilya parçaları, mobilya bağlantı elemanlarıyla bir araya getirilerek günlük hayatta kullanmaktan keyif alabileceğimiz, kullanıldığı ortama güzellik katan ve bizlere fayda sağlayan şık ürünlere dönüşüyor. Yüzbinlerce ürün çeşidi bulunan mobilya sektöründe ürün çeşidine paralel olarak aynı orantıda mobilya bağlantı elemanları da çeşitleniyor. Mobilya bağlantı elemanları sayesinde montaj kolaylığı sağlanıyor ve ürünlerin mukavemeti artıyor.

 

MONTAJ BAĞLANTI ELEMANLARI NELERDİR?

Montaj bağlantı elemanları, demonte olarak üretilmiş mobilya parçalarının kurulumunda kullanılır. Biz de Çemobsan Metal ve Plastik Sanayi olarak geniş ürün yelpazesiyle siz değerli müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.

 

Montaj bağlantı elemanları:

 1. Açılı Kelebek Bağlantı
 2. Açılı Zamak Kelebek Bağlantı
 3. Ara Vida Sunta Diş
 4. Arkalık Pimi – Vidalı
 5. Boydan Çetfix
 6. Bul Bağlantı
 7. Çetfix Gövde
 8. Çetfix Mili
 9. Çetfix Mili Dübeli
 10. Çetfix Mili Kendinde Dübelli
 11. Çetfix Takım
 12. Çiftli Köşe Bağlantı
 13. Kavela
 14. Köprü Bağlantı
 15. L Köşe Bağlantı Çiftli
 16. L Köşe Bağlantı Tekli
 17. Modül Çıt Çıt
 18. Rafix Bağlantı 16 mm
 19. Rafix Bağlantı 18 mm
 20. Rafix Bağlantı Kuyruklu
 21. Rafix Gömme Raf Pimi
 22. Tekli Köşe Bağlantı
 23. Tırnaklı Çektirme

 

BAĞLANTI ELEMANI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Günümüzde mobilya ihtiyaç olmanın yanında kullandığımız mekânlarda görsel bir şölene dönüşmüş, bunun yansıra kurulumunu bizzat kendisi yapmak isteyenler için de adeta bir eğlence olmuş, puzzle birleştirir gibi mobilya birleştirilmiş bir nevi zekâ oyuncağı rolünü üstlenmiştir. Bu durumda zekâ oyuncağı parçaları olan mobilya bağlantı elemanlarına olan ilgiyi artırmıştır. Yoğun bir şekilde üretimine devam ettiğimiz bağlantı elemanları çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 

1-Minifix (Rastex) eksantrik bağlantı elemanları

2-Raf tutucu (VB) eksantrik bağlantı elemanı

3-Gövde (Trapez) bağlantı elemanı

4-Köşe bağlantı elemanı

5-Çektirmeler

6-Karyola bağlantı parçaları (Karyola Menteşesi)

7-Kelebek Somunlar

8-Ay Bağlantı

9-Modül Bağlantı Elemanları

10-Bağlantı Köşebentleri

11-Özel bağlantı elemanları

12- Ahşap mobilya bağlantı elemanları

 

 Mobilya bağlantı elemanları, mobilya üretiminde kullanılan malzemeye paralel olarak, metal, ahşap, cam, beton, hasır ve akrilik malzemeden üretilen demonte mobilyalara uygun olarak üretilmektedir.

 

Bağlantı elemanlarının sökülebilir, çözülebilir olması ürünlere olan ilgiyi artırmıştır. Demonte olarak alınan, kurulumu yapılan ve bir süre kullanılan mobilyaların, daha sonra farklı bir renge boyanıp, ufak tefek değişikliklerle yeni bir mobilya haline getirilmesi oldukça yaygındır. Elbette bunda mobilya bağlantı elemanlarının çok çeşitli olması, fiyatlarının uygun olması ve mobilya bağlantı elemanlarına erişimin kolay olmasının katkısı büyüktür.

 

Çemobsan Metal ve Plastik Sanayi firması olarak mobilya sektörü ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Her geçen gün model çeşitliliği artan sektörde ihtiyaca uygun olarak mobilya bağlantı elemanları üretimi yapmaktayız. Mobilya bağlantı elemanları üretimi yanı sıra, mobilya ayakları, tamamlayıcı aksesuarlar ve mobilya sürgü sistemleri üretimi de mevcuttur.

 

Mobilya sektörü oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan ve seri üretim yapılan bir sektördür. Ancak bu işi hobi olarak yapan kişiler de vardır. Metal, ahşap, cam vb. malzemeden özel tasarlanan mobilyalar malzeme türüne göre, belirlenen ölçülerde mobilya atölyelerinde kestirilip uygun mobilya bağlantı elemanlarıyla masa, kitaplık, raf, dolap, mutfak adası vb. ürünlere dönüşüp ya kişinin kendisi tarafından kullanılmakta ya da hediye olarak sevdikleriyle paylaşmaktadır. Bir ürünü ortaya koyma, yaratma süreci kişiye ayrıca bir manevi doyum sağlamaktadır.

 

Evinizdeki eşyaları yenilemek, eski eşyaları yeni bir ürüne dönüştürmek ya da kendi ürününüzü tasarlamak isterseniz https://www.cemobsan.com/ adresini mutlaka ziyaret ediniz. Sitede bulunan ürünler yaratıcı ruhunuza ilham kaynağı olacaktır.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.