Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP İl Başkanı Demir’den 23 Nisan kutlaması

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2019 14:29
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 03:16
Kaynak: İHA
CHP İl Başkanı Demir’den 23 Nisan kutlaması

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “23 Nisan 1920, ülkemizin bağımsız ve özgür bir ülke olduğunun ilanı, milletimizin egemenliğini ve geleceğini kendi eline almasının başlangıcı, emperyalist devletlerin tutsaklığından kurtuluşunun günüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Millî Mücadele kahramanlarımızın büyük mücadeleler vererek 99 yıl önce bugün açtığı Gazi Meclisimiz, milli egemenlik temelinde, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyetimizin sembolü ve teminatıdır.

Ancak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıl dönümünde bir kez daha görmekteyiz ki Türkiye, çocuklara bayram armağan eden bu asil zihniyetten gittikçe uzaklaşmıştır. Son yıllarda ne yazık ki çocuklarımızı koruyamayan ve kollayamayan bir zihniyet tarafından yönetilir hale gelmiştir. Çocuk istismarının, çocuk gelinlerin, çocuk işçilerin sayısı her geçen gün artmakta, yurdun dört bir tarafından gelen haberler toplum vicdanını derinden yaralamaktadır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bizler çocuklarımızın daha mutlu olduğu ve geleceklerinin daha iyi olduğu bir Türkiye yaratma çabası ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ışığında çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu günü çocuklara armağan eden ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum."

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.