Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Depremin yaralarını elbirliği ile saracağız”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu, deprem bölgesi Nurdağı ve İslahiye İlçelerini ziyaret ettiler.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2023 15:16
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 12:38
Kaynak: İHA
“Depremin yaralarını elbirliği ile saracağız”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu ve İl Yönetimi, Nurdağı’nda İlçe yönetimiyle biraraya geldi.

İlçe Başkanı Mehmet Bali, Nurdağı Belediye Başkan Vekili Yakup Bahar, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Kütüz ve Gençlik kolları Başkanı Ali Kılıç ve teşkilatla biraraya gelen Başkan Çetin, depremin yaralarını el birliğiyle birlikte sarsacaklarını söyledi.

“NURDAĞI’NDA HERKES EVLERİNE KAVUŞACAK”

Kendisinin de bir depremzede olduğunu, eşi ve oğlunu depremde kaybettiğini belirten Başkan Çetin; “Bende bir depremzedeyim. O gece yaşadığımız felaketi Allah bir daha bizlere yaşatmasın. Bizler yüreğimizle, devletimizin sunduğu bütün imkanlarla buradayız. Konteynerlerde kalan Depremzedelerimiz kendi gerçek yuvalarına kavuşana kadar gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Allah izin verdikçe bizler sürekli ilçelerimizin yanında olacağız” dedi.

“NURDAĞI’NDA SEÇİMLERİ BÜYÜK FARKLA ALACAĞIZ”

“Türkiye Yüzyılı’nda haklı davamızın arkasında dimdik durmaya ve yürümeye devam edeceğiz.” diye konuşarak sözlerine devam eden Başkan Çetin, “Bizim partimizde özellikle kadınlarımızın önemi büyük. Onlar hem anne, hem eş, hem de partimizin neferleri. Özellikle Olağanüstü Kongremizde bizler Gaziantep etkisini orada çok net hissettirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizlere bu konuda ne diyorsa aynısını uyguluyoruz. Bizler 31 Mart yerel seçim gecesine kadar çalışmaya devam edeceğiz. Nurdağı bir önceki seçimlerde En fazla oy oranıyla Gaziantep rekoru kırdı. Yerel seçimlerde de bu rekoru devam ettireceğiz, seçimleri büyük farkla kazanacağız. Tabi ki bunu başarmak için çalmadığımız bir kapı ve sıkmadığımız bir el bırakmayacağız. Halkımızla el ele gönül gönüle verip Allah’ın izniyle bu seçimi de alacağız” diye konuştu.

NURDAĞI DEVLET HASTANESİ YATAK KAPASİTESİ 25’TEN 72’NE ÇIKARILDI

Nurdağı Acil Durum Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunan İl Başkanı Murat Çetin, MKYK üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu, Mart 2024 tarihinde bitirilmesi planlan Hastanenin yatak kapasitesinin. 25’ten 72’ne çıkarılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Nurdağı Mehmet Çamlı Sahra hastanesi idari Kadrosu ve vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Çetin, talep ve isteklerini dinlediği Nurdağı’lı depremzedelere “Sizler sıcak yuvanıza kavuşana kadar buradayız, sizleri asla yalnız bırakmayacağız ve daha çok geleceğiz” dedi.

KİRAZOĞLU; “DURUŞUNUZ KARŞISINDA ÇOK ETKİLENMİŞTİM”

6 Şubat tarihindeki Asrın Felaketi Deprem olduğu gün Nurdağı ve İslahiye’ye ilk gelen kişilerden olduğunu belirten AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu; konuşurken gözyaşlarını tutamadığı o geceyi şöyle anlattı: “Deprem olduğunu öğrenince bizi görevlendirdiler. Ali Şahin vekilimle birlikte burada günlerce kaldık. Nurdağı ve İslahiye’de depremde evini, ailesinin kaybetmiş insanların kurtarma çalışmaları yapılırken vakur duruşları karşısında ben çok etkilenmiştim. Yeri gelmişken söyleyeyim. Ben sizlerin o günkü duruşunuzu ömrüm boyunca unutmamam. Yaralar sarılıyor, sarılacak. Konutlar yapılıyor, yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda talimatı nettir. İl Başkanımızın gayreti ortadadır. Sizleri bir an olsun yalnız bırakmayacağız.”

İSLAHİYE KÜLLERİNDEN DOĞUYOR

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu ve İl Yönetimi Kurulu üyeleriyle, Nurdağı’nın ardından İslahiye ilçe teşkilatını da ziyaret ettiler.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu ve İl Yönetimi, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İlçe Başkanı Mehmet Arslan, Kadın kolları başkanı Neriman Polat ,Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Erhan Şengül ve teşkilat üyeleriyle biraraya geldi.

İslahiye teşkilatına coşkulu karşılamalarından dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Başkanı Murat Çetin, “Depremzede kardeşlerimin her bir talebi, önerisi ve isteği ben ve arkadaşlarım için bir emirdir. Yaşadığımız deprem acılarını içimize gömerek çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı için Hep Yeni Hep İleri diyerek yolumuza devam edeceğiz. İslahiye’nin bizim yanımızda ayrı bir önemi ve yeri vardır. Her zaman sizlerle sizlerin emrinde olacağız” diye konuştu.

AK Parti İslahiye ilçe Teşkilatı ziyaretinin ardından İslahiye Kaymakamlığı, İslahiye Belediyesi, Konteyner kent ziyareti gerçekleştiren İl Başkanı Murat Çetin, MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu ve İl Yönetimi, İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Arslan, İlçe Belediye Başkanı Kemal Vural ilçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları depremzedelerin öneri ve taleplerini dinledi.

“Depremde enkazın altında kalmış, eşini ve evladını bu depremde kaybetmiş bir kardeşinizim. Bu acıyı çok iyi bilen bir kardeşinizim. Allah bir daha bu acıları yaşatmasın” diye konuşan Başkan Çetin, sözlerine şöyle devam etti; “Bundan sonra artık bu yaraları dimdik durup sarma zamanı. Bizler gece yarılarına kadar il yönetimimizle birlikte neler yapabiliriz istişarelerde bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizlere emrettiği gibi halkımıza dokunacaksınız dediği gibi, o dokunuşu o etkiyi yaptığımız halk günü projesiyle hayata geçirdik. Darda kalan herkesin abisiyim, kardeşiyim, haklı davamızda da bu şuurla ilerliyoruz.”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve MKYK Üyesi Mehmet Sait Kirazoğlu ve İl Yönetimi, İslahiye’de Konteyner kentte kalan vatandaşlarla biraraya gelerek taleplerini not aldı.

Başkan Çetin, konteyner kentte kalan İslahiyelilere yaptığı konuşmada; “Sizler gerçek evlerinize kavuşana kadar uyku bizlere haram olsun. Gece gündüz devletimizin imkanlarıyla çalışmaya devam ediyoruz. Sizler asla yalnız değilsiniz. Biz birlikte iyiyiz, birlikte güçlüyüz, inşallah güzel günlerde biraraya geleceğiz” dedi

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.