Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dr. Temur Bülbül fotoğraf yarışması sonuçlandı

Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) ile HATEM Hastanesi işbirliğinde Dr. Temur Bülbül anısına düzenlenen “Doğa ve Doğada Yaşam “ konulu 1. Ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2023 16:52
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 11:12
Kaynak: İHA
Dr. Temur Bülbül fotoğraf yarışması sonuçlandı

Konya’dan  Kara Leylekler isimli fotoğrafla Seyit Konyalı birincilik elde ederken, Muğla’dan Ali Osman Aktürk, Dalyan isimli fotoğrafla ikincilik elde etti. Üçüncülüğe ise Antalya’dan Hasan Güzel, Buzlar isimli fotoğrafı layık görüldü. 

Hatem Hastanesi kurucularından  Dr. Temur Bülbül anısına düzenlenen 1. Ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı. “Doğa ve Doğada Yaşam” konulu 1. Ulusal fotoğraf yarışmasında Konya’dan  Kara Leylekler isimli fotoğrafla Seyit Konyalı birincilik elde ederken, Muğla’dan Ali Osman Aktürk, Dalyan isimli fotoğrafla ikincilik elde etti. Üçüncülüğü ise Antalya’dan Hasan Güzel, Buzlar isimli fotoğrafla elde etti. Ayrıca Ekrem Kalkan ve  Niyazi Gürgen ise mansiyon ödülüne layık görüldü. 10 fotoğrafa ise sergileme ödülü verildi.

Yarışmanın jüri üyeliğini GAFSAD Eski Y.K. Başkanı Dr. Engin Palaz -, GAFSAD Y.K. Üyesi Halil Gül , KAFSAD (Kahramanmaraş Fotoğraf Sanatı Derneği) Y.K. Başkanı Mehmet Fındık , Hatem Hastanesi’nden  Dr. Meltem Bülbül ve  AFYOL (Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği) Y.K. Başkanı Musa Gürbüz yaptı.

Türkiye genelinden 555 fotoğraf sanatçısının  2 bin 406 fotoğrafla katıldığı yarışmada, jüri üyeleri en güzel fotoğrafı seçmek için ter döktü. GAFSAD Eski Y.K. Başkanlarından Dr. Temur Bülbül anısına düzenlenen bu yarışmada Türkiye’nin doğası ve doğadaki yaşamı  fotoğraf sanatçıları tarafından belgelenmeye çalışıldı.

Dr.TEMUR BÜLBÜL KİMDİR

Özel Hatem Hastanesi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Temur Bülbül, 11.03.1958 yılında Hatay’ın Dörtyol ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. İhtisasını ise Haydarpaşa Numune Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda yaptı. İhtisas eğitiminden sonra, New York ege and ear ınfırmary'de observer olarak çalıştı. Zurıch Clınıc Hospıtal kulak burun boğaz bölümünde observer olarak çalıştı.1996 yılında Op. Dr. Halil Boyunsuz ile birlikte İlk olarak SET KBB Tıp Merkezi’ni, 2006 yılında Özel Hatem Hastanesi’ni kurdular. Dr. Temur Bülbül, .Dr. Meltem Bülbül ile evlidir. 3 erkek çocukları vardır. 1997-1999 ve 2006-2008 yıllarından GAFSAD Y.K. Başkanlığı yapmıştır.27 Kasım 2021 Tarihinde vefat etmişidir. Dr. Temur Bülbül, dünyanın birçok ülkesini gezmiş, fotoğraf çekmiştir. Doğa ile bütünleşen ve doğa fotoğrafı çekmeyi seven, bir fotoğraf sanatçısıdır

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.