Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ECOTRON-3 BİLİM FUARINDA İLGİ ODAĞI OLDU

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Otomobil Robot ve Enerji Topluluğu ( ORET ) öğrencileri kendi ürettikleri yerli araç ile Gaziantep İstiklal Ortaokulu bilim fuarına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2019 12:37
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 17:22
Kaynak: İHA
ECOTRON-3 BİLİM FUARINDA İLGİ ODAĞI OLDU

Gaziantep İstiklal Ortaokulu’nun düzenlediği 4006 TÜBİTAK bilim fuarı başladı. Yoğun bir katılımın olduğu fuarda GAÜN Otomobil Robot ve Enerji Topluluğu öğrencilerinin tasarladığı Ecotron-3 isimli alternatif enerjili araç ortaokul öğrencilerinin ilgi odağı oldu. Bilim fuarında ayrıca ortaokul öğrencilerinin 4006 TÜBİTAK yarışmaları için yaptıkları ürünler ve geliştirdikleri fikirler sergilendi.

GAÜN ORET Topluluk Başkanı Mehmet Karşıyaka, TÜBİTAK’ın düzenlediği alternatif enerjili araç yarışları ve insansız hava araçları yarışmasına katılan bir ekip olarak böyle bir bilim fuarına davet edildikleri için mutlu olduklarını söyledi. Mehmet Karşıyaka konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bizde kendi üretimimiz olan ve yarışmalara katıldığımız aracı öğrencilerle buluşturduk. Burada olabildiğince ortaokul öğrencileriyle birebir temas kurup gerek alternatif enerjili araçlar ve yarışmalarıyla ilgili bilgi verdik gerekse onların proje fikirlerini dinleyerek çıkardıkları ürünleri inceledik. Fuarda esnasında öğrenciler için hazırladığımız sunum ile öğrencilere alternatif enerjili araçlar ile ilgili çeşitli bilgiler verdik. Bunun yanında çeşitli sorular ile öğrencilere ölçme-değerlendirme anketi yaptık. Fuardaki tüm gözlem ve incelemelerimizi analiz ederek ilerleyen günlerde TÜBİTAK’a rapor halinde sunacağız.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.