Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Egemenliğimizin Teminatı Çocuklarımızdır

GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, TBMM'nin kuruluşunun 99. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2019 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2023 22:12
Kaynak: İHA
Egemenliğimizin Teminatı Çocuklarımızdır

TBMM'nin kuruluşunun 99. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci "Tüm yurttaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, kıymetli çocuklarımızın ülkemizi demokrasi noktasında daha da ileriye taşıdığı günler görmemizi temenni ediyorum" dedi. 

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci TBMM'nin kuruluşunun 99. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında "Bugün dünyada benzerine rastlanmayan bir bayramı kutluyoruz. Birinci Meclisin açılması ile milletin egemenliği somut olarak ilan edilirken, Türk milleti parlamenter demokrasiye geçişe şahit olmaktaydı. Sonraki yıllarda Atatürk, Ulusal Egemenlik Bayramını ülkenin teminatı olan çocuklara armağan edecek ve artık egemenlik denince vazgeçilmez bir biçimde çocuklar akla gelecekti. Bu armağan ediş aslında ülkeyi ayağa kaldıracak egemenlik gücünün yeni nesle ait olduğunu işaret etmekteydi. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." sözleri ile çocuklara olan özenini ve güvenini ifade etmiştir. Tüm çocuklarımızın ve beraberinde onları yetiştirmeye gerekli hassasiyeti ve ehemmiyeti gösteren tüm yurttaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, kıymetli gençliğimizin ülkemizi demokrasi noktasında daha da ileriye taşıdığı günler görmemizi temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.