Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Etkili iletişimin püf noktaları

Gazişehir İnsani Yardımlaşma Derneği sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Dernek Yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikle İletişim Uzmanı Tuğba Dokumacıgil tarafından kadınlara yönelik Çocuklarla Etkili İletişim konulu seminer düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2023 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 11:49
Kaynak: İHA
Etkili iletişimin püf noktaları

Dernek binasında düzenlenen etkinliğe Gazişehir İnsani Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Güngördü ile Başkan Yardımcısı Oruç Fatih Erbilici ve çok sayıda kadın katıldı. Katılımın yüksek olduğu seminerde Tuğba Dokumacıgil, kadınlara etkili iletişimin püf noktalarını anlattı. Etkinliğin sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Oruç Fatih Erbilici, çocukların psiko-sosyal gelişimlerinin aile ve çevre faktörü ile şekillendiğini söyledi.

Çocukların hayatını yönlendirme noktasında ebeveynlerin aktif rol oynadığınjı kaydeden Erbilici, “Anne ve babanın çocuklarına karşı iletişimleri ve tutumları oldukça önemlidir. Ebeveynler çocuklarına karşı bu noktada bilinçli davrandıkları zaman çocuklar sağlıklı bir çevre edinir ve sağlıklı bir yaşam sürdürürler. Bu süreçte ebeveynlerin kendi süreçleri de oldukça önem taşımaktadır. Sağlıklı bir toplum oluşumu için en önemli etken sağlıklı ailenin var olmasıdır. Sağlıklı aile, çiftler arasındaki ilişki ve ebeveyn ile çocuklar arasındaki ilişkiyle sağlanmaktadır. İlişkiler bireylerin ruhsal ve fizyolojik sağlığını, sosyal yaşantısını önemli düzeyde etkilemektedir” dedi.

Gazişehir İnsanı Yardımlaşma Derneği’nin kadınlarla çok güzel projelere imza attığını kaydeden Erbilici, “Bugün de kadınlarımıza iş ve aile hayıtında çok güzel bir fayda sağlayacak Etkili İletişim Kursu verdik. Gaziantep’te 5 yıldır gönüllere taht kuran dernek özellikle kadın üyeleriyle devamlı isminden söz ettiriyor. Üye sayımız da günden güne artıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.