Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, VERGİ DAİRESİ ÇALIŞANLARINA METAVERSE VE İNOVASYON KONFERANSI VERDİ

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2022 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 08:39
Kaynak: İHA
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, VERGİ DAİRESİ ÇALIŞANLARINA METAVERSE VE İNOVASYON KONFERANSI VERDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanlarına Metaverse ve İnovasyon Konferansı verildi.

 Dijital devrim olarak nitelendirilen ve büyük bir potansiyel oluşturan metaverse çalışmaları ve inovasyonun günlük hayattaki öneminin anlatıldığı konferans, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Meryem Arslan tarafından hazırlanan sunumla anlatıldı.

 Konferansın ilk bölümünde inovasyonun türleri, süreci, teknolojiyle bağlantıları, vergi dairelerinde yapılan olumlu inovasyon çalışmalarının örneklerine yer veren Arslan, metaverse hakkında tanımlamaları, özelliklerini ve dünyada kamu ile özel sektörün yaptığı bu konudaki çalışmaları anlattı.

 Arslan, metaverse dünyasının birçok yenilik getireceği, özellikle eğitim alanında büyük bir atılım yaşatacağı ve ilerleyen yıllarda gelir hacminin artacağını vurguladı.

 Arslan, metaverse dünyasının finans alanında oluşturduğu potansiyeli çalışanlara aktarırken, metaverse ve güvenlik, getirebileceği olumsuzluklar, kripto para, NFT, vergilendirme ve Türkiye’de bu konularla ilgili mevcut yasalara da değindi.

 Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Tarık Törer de konferansta yaptığı konuşmada Türkiye’nin metaverse dünyasına ticari ve yatırım gözüyle bakıldığını, metaverse dünyasının ne vaat ettiği ve ne gibi yenilikler getireceği konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini belirtti.

 Konferansın sonunda Törer, günün anısına Meryem Arslan’a çiçek ve plaket takdim etti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.