Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gazianteplileri gururlandırdı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Gazi Meclis’te düzenlenen 23 Nisan Özel Oturumuna Gaziantep’i temsilen katılan Empati İlkokulu 4 G Sınıfı öğrencisi Poyraz Ege Bay Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e müfredatın çok yoğun olduğunu ifade edince Bakan Tekin Müfredatta önemli değişiklikler yapılacağını belirterek minik öğrencinin saçlarını okşadı.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 11:22
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Gazianteplileri gururlandırdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104.yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca TBMM’nin ilk kurulduğu Birinci Meclis’te 81 ilden toplam 115 öğrencinin katıldığı 23 Nisan Özel Oturumuna Gaziantep’i temsilen Şehitkamil Empati İlkokulu 4 G sınıfı öğrencisi Poyraz Eğe Bay katıldı. En yaşlı üye sıfatıyla Meclis Başkanlığına seçilen Sinop Mebusu Mehmet Şerif Bey ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün temsili olarak açılış konuşmalarıyla başlayan oturumda, öğrenciler dönemin 115 milletvekilini canlandırdı. Meclis sıralarında o günlerdeki manevi atmosferi yaşayan öğrenciler, meclisin mütareke şartlarında kurulmasına rağmen demokrasiden taviz vermediğini yeniden vurguladı.

GAZİANTEP’İ TEMSİL EDEN BAY BİRİNCİ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN DUYGULARINI DİLE GETİRDİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in konuşma yaptığı toplantıda çeşitli illerden katılan öğrencilerde katıldıkları illeri temsilen birer konuşma gerçekleştirdi. Birinci Meclis kürsüsünden salonda bulunan arkadaşlarına seslenen Poyraz Ege Bay 23 Nisan’ın Türk milleti için önemine dikkat çekerek Atatürk’ün çocuklara verdiği değer ve önemi işaret ederek “Yarınlarda bu ülkeyi bizler geleceğe taşıyacağız. Çok çalışmalıyız ve ülkemize milletimize faydalı birer bireyler olmalı, bizlere teslim edilecek olan bu cennet vatanı devraldığımızdan daha güçlü gelecek nesillere devretmeliyiz” dedi.

BAKAN TEKİN’DEN MÜFREDATTA DÜZENLEME İSTEDİ

Toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’le de bir araya gelen Gaziantep Empati İlkokulu öğrencisi Poyraz Ege Bay müfredatın yoğun ve ağır olduğunu ifade ederek bunun çözümü için Bakan Tekin’den destek istedi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’de yeni müfredatın önümüzdeki süreçte yapılacak düzenlemelerle uygulamaya gireceğini dile getirerek minik öğrencinin saçlarını okşayarak günün anısına hatıra fotoğraf çektirdi. Gaziantep’i temsilen Millî Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilerek tarihi Birinci Melis’te gerçekleştirilen 23 Nisan Özel Oturumuna katılan Poyraz Ege Bay etkinliklerin ardından Anıtkabir’i de ziyaret ederek burada da incelemeler yaptı.

OKUL MÜDÜRÜ BALBEY MİNİK ÖĞRENCİYİ KUTLADI

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilerek tarihi Birinci Melis’te gerçekleştirilen 23 Nisan Özel Oturumuna katılan Poyraz Ege Bay Ankara temaslarını tamamlayarak Gaziantep’e döndü. Bay TBMM’de gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili yaşadığı güzel anıları Şehitkamil Empati İlkokulu Müdürü İrfan Balbey, sınıf öğretmeni Handan Babat ve okul arkadaşlarıyla paylaştı. Minik öğrenciyi kutlayan Okul Müdürü Balbey “Okulumuz ve kentimizi başarıyla temsil ettiğin için seni yürekten kutluyor, yaşam boyu başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.