Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gençlik merkezleri köy okullarında

Gaziantep Gazikent Gençlik Merkezi Liderleri ve gönüllü gençler ‘Merkezim Her Yerde’ projesi kapsamında köy okullarına giderek minik öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.04.2019 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2023 00:29
Kaynak: İHA
Gençlik merkezleri köy okullarında

Gaziantep Gazikent Gençlik Merkezi Liderleri ve gönüllü gençler ‘Merkezim Her Yerde’ projesi kapsamında Yavuzeli’nde bulunan Elmacık İlkokulu’nu ziyaret ederek minik öğrencilerle eğlenceli vakit geçirdi. Öğrencilerin yoğun sevgi gösterileri ile karşılaşan Gazikent Gençlik Merkezi Liderleri ve gönüllü gençler, ilk olarak minik öğrencilere kalem seti dağıtırken ardından ise ok atma, matrak ve kale kral gibi oyunlarla minik öğrencileri doyasıya eğlendirdiler. Oyunların sonunda ise yüz boyama etkinliği düzenlendi. Gönüllü gençler, amaçlarının köyden kente gelemeyen öğrencilerin, sosyal, sportif ve kültürel imkânlardan faydalanması olduğunu söyledi.

DİNÇOĞLU: “FAALİYETLERİMİZ HIZLA SÜRECEK”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gaziantep Gençlik Hizmetleri Müdürü Eyüp Dinçoğlu, ‘Merkezim Her Yerde’ projesi ile Gaziantep’in her köşesine ulaşıp merkeze gelemeyen öğrencileri sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle buluşturduklarını söyledi. ‘Merkezim Her Yerde’ projesinin aslında tam bir kardeşlik iklimi oluşturduğunu ve çok faydalı ilerlediğine değinen Dinçoğlu, “Merkezim Her Yerde projemiz aslında sadece köy okullarında yapılan etkinliklerle sınırlı değildir. Bu sadece bu projenin bir ayağıdır. Bu projemiz ile birçok alanda Gençlik Merkezlerimize ulaşamayan genç ve minik yüreklere dokunmak için merkezimizi ayaklarına kadar götürdüğümüz ve çeşitli faaliyetler yaptığımız bir projedir. Bu sebeple projemiz kapsamında faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

GÜL: “DOKUNMADIK GENÇ BIRAKMAYACAĞIZ”

Gaziantep Gençlik Merkezleri Koordinatörü Ali Gül ise yaptığı açıklamada; “Gençlik Merkezlerimizde düzenli olarak yapılan faaliyet ve projelerimizi kendi mekân sınırlarımızın dışına taşıyarak, ‘Merkezim Her Yerde’ projesi ile daha çok gence ulaşıyoruz. Bugün de bu projemiz kapsamında liderlerimiz ve gönüllülerimiz Yavuzeli Elmacık İlkokulu’nda bulunan minik öğrencilerimizle buluştu ve onlarla çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştirdi. Daha birçok köy okulumuz listemizde bulunuyor. Hepsini tek tek gezip gençlerimizin her birine ayrı ayrı dokunacağız ve dokunmadık genç bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.