Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güçyetmez, "BUILDEAST Fuarı verimli geçti"

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2023 16:49
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 00:50
Kaynak: İHA
Güçyetmez, "BUILDEAST Fuarı verimli geçti"

5-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen BUILDEAST 3. Yapı İnşaat Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı, bir taraftan yurt içinden ve dışından on binlerce sektör profesyonellerini bir araya getirirken, diğer taraftan da İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi'nin (İMO) düzenlediği etkinliklerle adeta bir eğitim merkezine dönüştü.

Gaziantep Sanayi Odası, İMO Gaziantep Şubesi ve Akort Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen BUILDEAST 3. Yapı İnşaat Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı büyük ilgi gördü. İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi de düzenlediği panel ve seminerlerle fuara damga vurdu.

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, fuarın son derece başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirterek, "Deprem sonrası sektörümüzle ilgili ilk fuarı gerçekleştirdik. Gaziantep'in ve bölgenin yeniden ayağa kaldırılması, sektörümüzdeki yeniliklerin sergilenmesi ve depreme hazırlık konusunda önemli bir fırsat olarak gördüğümüz fuarımızı başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.Fuarı bir fırsat bilerek fuar etkinlikleri kapsamında çok sayıda eğitim toplantısı, panel ve seminer düzenledik. Üyelerimizin katılımı yoğun oldu. Hem sektör temsilcilerini bir araya getiren fuar açısından hem de üyelerimizin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek açısından son derece faydalı bir fuar oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.  

Başkan Güçyetmez, şöyle devam etti: "Afet bölgesinde olup da, çoluk çocuğunu bir kenara bırakıp, büyük bir özveri ve fedakarlıkla deprem sonrası çalışmalara destek veren tüm üyelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim en önemli misyonlarımızdan birisi bilgi birikimi ve tecrübelerimizi toplum yararına kullanmaktır. Topluma nasıl faydalı oluruz çabası idi. Keşke 6 Şubat gerçekleşmeseydi. Ama bu zor şartlarda bir inşaat mühendisinin neler yapabileceğini de üyelerimiz ispatladılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 8 ay geçti, ama hala bir çok sorunun cevabı henüz belirsiz. Bu süreç uzadıkça vatandaşların huzursuzluğu ve mağduriyeti artıyor. Bizlere bu süreçte de görev düşüyor. Çok ağır bir sorumluluğumuz var. İnsan odaklı, evrensel, sürekli geliştirmemiz gerek bir mesleğimiz var Göreve geldiğimizden bu yana bir Şube neler yapar, neler yapabilir. Bunu ispatladığımızı düşünüyorum."

Fuar etkinlikleri kapsamında, İnş.Yük.Müh.Burçin Şahinalp, “ProtaStructure ile Mevcut Bina Değerlendirme ve Güçlendirme" konulu bir sunum yaptı. Doç. Dr. Cüneyt Vatansever, "Çelik Yapı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Davranışı'' konulu seminer verdi.  Prof. Dr. Adem Doğangün, "Betonarme Yapı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Davranışı'' konusunu anlattı. Prof. Dr. Ali Fırat Çabalar , “6 Şubat Depremlerinin Yapı Zemin İlişkisi Bakımından İrdelenmesi” konulu bir seminer verdi.  Doç. Dr. Eren Gülşan, verdiği seminerde “Betonda Yeni Teknolojiler Jeopolimer Beton” konusunu anlattı. Moderatörlüğünü İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez'in yaptığı, "Yapılarda Güçlendirme Paneli"ne Prof. Dr. Ali Haydar Kayhan, Deprem Güçlendirme Derneği Başkanı İnşaat mühendisi Sinan Türkkan ve Spinteks Genel Müdürü Tekstil Mühendisi Yalın Aydın konuşmacı olarak katıldı.

Fuar etkinliklerinin son bölümünde ise, İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından,  6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki çalışmalara gönüllü olarak katkı sunan inşaat mühendislerine "Teşekkür Belgesi" verildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.