Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Her şey daha temiz çevre için

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam alanlarının oluşturulması ve sağlıklı, temiz bir çevrede yaşama bilincinin artırılması amacıyla "Cıncık Gibi Antep" Projesi hayata geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 15:38
Kaynak: Haber Merkezi
guncelgazete.com
Her şey daha temiz çevre için

Bu proje kapsamında, çocuklara ve genç nesillere sürdürülebilir temizlik anlayışını kazandırmak amacıyla “Şehirler Çöp Toplamakla Temiz Olmaz, Çöp Atmamakla Temiz Olur” sloganıyla öğrencilerle birlikte çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Düzenlen etkinliğe Vali Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber’ in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Tümg. Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hakan Şimşek öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

“ŞEHİRLER ÇÖP TOPLAMAKLA TEMİZ OLMAZ, ÇÖP ATMAYARAK TEMİZ OLUR”

Gaziantep' in çevre ve temizlik konularına özel bir hassasiyet gösterdiğini ifade eden Vali Çeber, sözlerine şöyle devam etti:

“Şehirler çöp toplamakla temiz olmaz, çöp atmamakla temiz olur. Gaziantep'imize özel olarak 'Cıncık Gibi Gaziantep' sloganıyla hayata geçirilen etkinliğimize hep birlikte destek veriyoruz. Bu şehri evlatlarımız, öğrencilerimiz ve hemşehrilerimizle beraber Cıncık gibi Gaziantep yapacağız. Çünkü özellikle Kurban Bayramı'nın yaklaştığı bu günlerde, şehrimize ziyarete gelen insanların memnuniyeti bizler ve şehrimiz için çok önemli. Bir şehrin tanıtımını yapan ilk özellik o şehrin temizliğidir. Bu yüzden yerlere çöp atmamak ve çevremizi temiz tutmak için daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Gaziantep Valiliği olarak birçok kampanya yürütüyoruz. 'Cıncık Gibi Gaziantep' projesi de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile koordinasyonumuzda yapılan kampanyalardan biridir.

Bugün öğrencilerimizle birlikte Bey Sokağı'nda temizlik yaptık, yerlere atılan çöpleri topladık. Çevre bilincini, temizlik bilincini ve kampanyamızın sloganı olan 'Cıncık Gibi Gaziantep' olma bilincini hep birlikte yaptığımız etkinlikle çocuklarımıza aşılıyoruz."

Öğrencilerin katılımıyla Eblehan Caddesi’nden başlayıp Eyupoğlu Camine kadar devam eden çöp toplama etkinliği vatandaşların ve o bölgede faaliyet gösteren esnafın takdir ve beğenisini topladı ve etkinliğe katılan öğrencilere temiz çevre bilinci oluşturma noktasında önemli bir ilk yaşattı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.