Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HÂKİM VE SAVCI ADAYLARINA İLETİŞİM VE PROTOKOL EĞİTİMİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Şahan tarafından hâkim ve savcı adaylarına ‘İletişim ve Protokol’ eğitimi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2021 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 00:30
Kaynak: İHA
HÂKİM VE SAVCI ADAYLARINA İLETİŞİM VE PROTOKOL EĞİTİMİ

Eğitimden önce, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sami Çete ile 14 hâkim ve savcı adayı, Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emre Köksalan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret ve işbirliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sami Çete, hâkim ve savcı adaylarının alacakları eğitimi önemsediğini belirtirken, Gaziantep Üniversitesiyle işbirliklerinin süreceğine değindi.   

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ

GAÜN İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emre Köksalan ise, güçlü bir akademik kadrolarının olduğunu vurgularken, iletişim alanıyla ilgili bölgedeki ve Gaziantep’teki kurumlarla işbirliklerinin artacağının altını çizdi. Prof. Dr. Köksalan, “Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sami Çete ile iletişim alanıyla ilgili yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüş alış-verişinde bulunduk. Karşılıklı olarak ne tür kurumsal katkılar sağlayacağımızı konuştuk. Hâkim ve savcı adaylarının alacakları eğitimle, görev yerlerinde karşılaşabilecekleri iletişimle ilgili sorun ve konularda daha donanımlı hale gelebileceklerine imkân tanımış olduğunu düşünüyorum. Bu iş birlikleri sadece adliye ve adaletle ilgili değil ilerleyen zamanlarda çoğalarak bölgemizin ve şehrimizin diğer kurumlarıyla da artarak devam edecek. İletişim Fakültesi olarak her türlü işbirliğine açığız” şeklinde konuştu. 

Ziyaret sonrasında, GAÜN İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Şahan tarafından, hâkim ve savcı adaylarına ‘İletişim ve Protokol’ eğitimi verildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.