Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnşaat sektöründe fuar heyecanı

BUILDEAST 3. Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı 5 Ekim Perşembe günü kapılarını açıyor. Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar 8 Ekim 2023 tarihine kadar açık kalacak.

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2023 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 07:28
Kaynak: İHA
İnşaat sektöründe fuar heyecanı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve AKORT Fuarcılık iş birliği ile düzenlenecek fuara yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda firma ve sektör temsilcisinin katılması bekleniyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, yaşadığımız 6 Şubat depremlerinin ardından düzenlenen fuarın, Gaziantep’in yeniden ayağa kaldırılması, yeniden yapılanma, sektörün yeni teknolojilerle tanışması ve inşaat sektöründeki durgunluğun giderilmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Oda olarak meslek içi eğitimlere büyük önem verdiklerini hatırlatan İMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez, fuar etkinlikleri kapsamında 6 önemli teknik seminer ve bir de panel düzenleyeceklerini açıkladı. Başkan Güçyetmez, “Alanında uzman olan konuşmacılarımız düzenlenecek etkinliklerde, yapı sektöründeki yenilikleri, deprem sonrası değerlendirmeleri ve yapılması gerekenlerle ilgili görüşlerini sektör temsilcileri ile paylaşacak” diye açıklamada bulundu.

Başkan Güçyetmez, BUILDEAST 3. Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda, “Deprem Sergisi” de açacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

“6 Şubat’ta bölge olarak asrın en büyük felaketlerinden birisini yaşadık. Resmi rakamlara göre 50 binin üzerinde canımızı kaybettik. Bu büyük felaketi unutmamak ve unutturmamak gerek. Gerekli dersleri artık alarak bir an önce kentlerimizi ve ülkemizi afetlere karşı hazırlamak zorundayız. Ülkemizin deprem kuşağında bulunduğunu ve depremle yaşamayı öğrenmekten başka çaremizin olmadığını ifade eden Başkan Burkay Güçyetmez, Depremin öncelikli gündem maddesi olması için yeni bir depremin olmasını beklememek gerek. Depremi her zaman öncelikli gündem maddesi yapmalı ve yaşadığımız şehirleri depreme dirençli hale bir an önce getirmeliyiz. ‘’

Başkan Güçyetmez hazırladıkları Deprem sergisinin fuar boyunca açık kalacağını belirterek; Tüm sektör temsilcilerimizi, üyelerimizi ve de halkımızı bu önemli fuarı ziyaret etmeye davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.